Lambert prezentuje album „False”

02/01/21

Lambert prezentuje album „False”

„False” to nowy album niezwykłego berlińskiego kompozytora i pianisty. Wszystkie 14 utworów to efekt współpracy z wieloma artystami, która zaowocowała najbardziej zróżnicowanym spośród albumów Lamberta.

Na krążku usłyszymy rytmiczne breakbeaty (z Tre B Mal), elementy gwałtownego free jazzu (z Pernille Solberg), charakterystyczne brzmienia Americany na pedal steel (w wykonaniu Boba Drew i Jeana Daeriou), industrialne pejzaże dźwiękowe (we współpracy z Cole Collective), a nawet popowy syntetyczny wokal w „Spheres” (nagrany wspólnie z Room Trail). By dowiedzieć się więcej o współtwórcach tej płyty, warto obejrzeć krótki film dokumentalny „Becoming Lambert” w reżyserii Toma Oxenhama lub posłuchać 10-częściowej serii podcastów, towarzyszących wydaniu „False”.

Album „False” dał mi wolność do rozwijania się artystycznie w rozmaitych kierunkach. Teraz mogę wszystko

-Lambert

„False” podąża śladami „True” – fenomenalnego albumu Lambera z ubiegłego roku oraz jego ostatniej EP-ki, „Alone II”, zawierającej

Lambert to wyjątkowy talent, którego śmiała wizja i umiejętności kompozytorskie są w równym stopniu inspirowane muzyką pop i szerszą kulturą, co repertuarem klasycznym. Od nadzwyczajnego „Sweet Apocalypse” z 2017 roku, mistrzowskiej kolekcji dzieł orkiestrowych poświęconych poszukiwaniu momentów piękna wśród dystopijnej przyszłości, do której zmierza ludzkość, po uznany album „True” (nominowany do nagrody Opus Klassik w Niemczech) oraz poruszające, delikatne EP-ki, „Alone” i „Alone II”, Lambert stworzył własny, urzekający język dźwiękowy, który porusza duszę i inspiruje umysł. Równocześnie występy Lamberta na żywo stały się znaczącymi wydarzeniami, wieczorami mistyki, humoru i zdumienia, a olśniewająca muzykalność tria Lamberta prezentowana jest przez artystów w dopasowanych do siebie rogatych maskach z Sardynii. Na przemian hipnotyzujący, mroczny i czarujący, Lambert znakomicie tworzy nastrój i magnetyzuje słuchacza; głębokie poczucie dramatyzmu często ustępuje miejsca enigmatycznej zabawie, a barwne melodie przewijają się delikatnie w jego kompozycjach.

Tracklista:
1. Außen  – feat. Tre B. Mal
2. Opus 23 – feat. Hexia
3. Brack St. Twen – feat. Cole Collective
4. 27 Secrets – feat. Bob Drew
5. Mind No Ever No xxx – feat. Hrafnhildur Melsteð
6. Flow (marked Red) – feat. Jean Daeriou
7. To The Bone – feat. Grand Ox
8. San Remo – feat. Giovanni DiMachelli
9. Juice Tonight – feat. Pernille Solberg
10. Dorian – feat. Martin Stollmayr
11. Thema Zwei – feat. Maral Moradi
12. Spheres – feat. Room Trail
13. Bolero Azul – feat. Las Abuelas
14. I thought of Ian – feat. Ging Gang Gong

Źródło: Universal Music Polska