LANS – „3xTAK/RUDNICKI”. Monodram w wykonaniu wielokrotnego uczestnika Famy

iswinoujscie.pl • Wtorek [25.08.2020, 08:07:56] • Świnoujście

LANS - „3xTAK/RUDNICKI”. Monodram w wykonaniu wielokrotnego uczestnika Famy

fot. Organizator

Stowarzyszenie FORUM UZNAM WOLIN zainicjowało swoje skromne na miarę czasu obchody Jubileuszu 50. FAMY 2020 w ramach wakacyjnej akcji LANS. W wigilię dnia rozpoczęcia oficjalnej wirtualnej Famy został przedstawiony na żywo spektakl „3 x TAK – RUDNICKI” – monodram w wykonaniu wielokrotnego uczestnika Famy, niezniszczalnego i niezatapialnego Wojtka Kowalskiego z Częstochowy.

W ubiegłych latach był członkiem rady artystycznej i kapituły programowej, jurorem, a także prowadził prowadził zajęcia parateatralne formacji „Młody Narybek” oraz konferansjerkę koncertów finałowych. Twórca swojego dziecka czyli teatru jednego aktora wspomaganego zwykle akompaniamentem akordeonisty.

Sam grał na saksofonie, jak również spektakl pod tytułem „Saksofonista”. Wcześniej wpadał tu z Teatrem from Poland. Furorę robiło jego pomysłowe stoisko promenadowe z poradami sercowymi. Związany z Famą od zawsze i wpisany na stałe w wakacyjny krajobraz famowej i świnoujskiej braci artystycznej. W klimatycznej scenerii letniego ogródka popularnej wakacyjnej knajpki z hamakami dokonało się magiczne misterium teatralno-łóżkowo-plażowe, gdyż to właśnie łoże było głównym atrybutem spektaklu na zaimprowizowanej plaży. Licznie zgromadzona publiczność z uwagą i zainteresowaniem oglądało spektakl. Jednocześnie wytworzyła się fantastyczna energia i niecodzienna atmosfera podczas tego występu. Monodram nagradzany i oklaskiwany na wielu festiwalach i konkursach teatralnych i w Polsce i za granicą. Szykuje się również jego telewizyjna premiera.

LANS - „3xTAK/RUDNICKI”. Monodram w wykonaniu wielokrotnego uczestnika Famy

fot. Organizator

Spektakl zrealizowany w ramach akcji LANS – czyli letniej aktywności na scenach wszelakich – często w miejscach niecodziennych i niespodziewanych. A oto co o spektaklu mówi aktor i reżyser Wojtek Kowalski:

„Z Januszem (Rudnickim, autorem tekstu) zaprzyjaźniłem się kilka lat temu na Famie w Świnoujściu. Chodził za mną ten Rudnicki, oj, chodził, żeby go zrobić na scenę. Spektakl powstał na bazie jego trzech książek: „3xTak”, „Męka kartoflana” oraz „Śmierć czeskiego psa”. Monogram nie mógł mieć innego tytułu jak „3xTAK/RUDNICKI”.

Do zobaczenia na kolejnych wydarzeniach LANSU! Dzisiaj koncert Jurka Dąbrowskiego – Ha-Maki, godz. 20:00 – zapraszamy! 🙂

Let’s block ads! (Why?)

Źródło: iswinoujscie.pl