Lato 2023 należało do Jung Kooka

09/13/23

Lato 2023 należało do Jung Kooka

To już oficjalne – utwór „Seven” Jung Kooka we współpracy z Latto króluje na liście przebojów Billboardu jako największy hit lata 2023. Duet zadebiutował na 1. miejscu listy Billboard Global 200 29 lipca i wciąż utrzymuje swoją pozycję.

Wyścig o tytuł piosenki lata odzwierciedlały wyniki w cotygodniowym rankingu Global 200 z okresu od 10 czerwca do 9 września (od amerykańskiego Memorial Day – Dnia Pamięci Narodowej, po Labor Day – Święto Pracy). Lista obejmuje wyniki w serwisach streamingowych i sprzedaży w ponad 200 terytoriach na całym świecie.

Choć w krajach półkuli południowej przez ostatnie trzy miesiące nie było lata, słuchacze z tamtych stron świata mogą poczuć nieco ciepła wsłuchując się w największe hity ostatnich tygodni.

Oficjalnymi piosenkami wakacji zostały:

1. Seven – Jung Kook (feat. Latto)

2. Flowers – Miley Cyrus

3. Cruel Summer – Taylor Swift

4. La Bebe – Yng Lvcas x Peso Pluma

5. Ella Baila Sola – Eslabon Armado x Peso Pluma

6. Calm Down – Rema & Selena Gomez

7. Cupid – Fifty Fifty

8. Last Night – Morgan Wallen

9. Where She Goes – Bad Bunny

10. Dance the Night – Dua Lipa

To wyjątkowa chwila dokumentująca siłę fanów K-popu – oprócz „Seven”, na liście znalazł się także przełomowy hit Fifty Fifty „Cupid”. Utwór przeszedł do historii jako pierwsza piosenką jakiejkolwiek południowokoreańskiej żeńskiej grupy, która znalazła się w Top 10 listy przebojów Pop Airplay Billboardu.

Mocną pozycją cieszy się także muzyka latynoska – a to za sprawą trzech utworów, w tym dwóch autorstwa Peso Pluma: „La Bebe” i „Ella Baila Sola”, i w końcu „Where She Goes” Bad Bunny. „Ella Baila Sola” i „Where She Goes” dotarły nawet na sam szczyt cotygodniowego rankingu Global 200.

Poza gwiazdami z Korei Południowej (Jung Kook, Fifty Fifty), Meksyku (Yng Lvcas, Peso Pluma) oraz USA i Portoryko (Latto, Miley Cyrus, Taylor Swift, Eslabon Armado, Selena Gomez, Morgan Wallen, Bad Bunny), na liście znaleźli się także muzycy z Nigerii (Rema) i Anglii (Dua Lipa).

W samych Stanach Zjednoczonych oficjalną piosenką lata został utwór Morgana Wallena „Last Night” (8. miejsce w powyższym zestawieniu).
Źródło: Universal Music Polska