Lato brzmi jak BENEE! Posłuchaj nowego utworu „Snail”

08/11/20

Lato brzmi jak BENEE! Posłuchaj nowego utworu „Snail”

Sensacja popu z Nowej Zelandii, autorka wielkiego hitu „Supalonely” BENEE, prezentuje nowy singiel „Snail”.

Wakacyjny, wprawiający w dobry nastrój kawałek ma radosną linię basu oraz klawiszy, a linijka z refrenu „I’m like a snail, you’re a guy, kinda mad I can’t fly” od razu wbija się w głowę. Produkcyjne smaczki sprawiają, że „Snail” to kolejny nieprzewidywalny oraz niezaprzeczalnie dobry utwór od BENEE.

Autorami singla są BENEE oraz Josh Fountain, a utwór powstał tuż po tym, gdy Nowa Zelandia zakończyła lockdown. Jak opowiada wokalistka, inspiracją do kawałka były tygodnie spędzone w izolacji: – Gdy siedziałam w domu, bardzo zafascynowały mnie ślimaki. Nie miałam za wiele rzeczy do roboty, dlatego spędziłam dużo czasu na świeżym powietrzu i oglądałam ślimaki, myśląc o tym, jak robią swoje różne małe aktywności i nie muszą się przejmować tym, co dzieje się dookoła. Spodobał mi się pomysł, co by było, gdybym była ślimakiem i wychodziła w deszczu. Można więc powiedzieć, że to mój hymn lockdownu.

„Snail” to następca utworu „Night Garden” feat. Kenny Beats & Bakar, który został bardzo ciepło przyjęty przez media m.in. takie jak Billboard, E! Online, Clash Magazine, Coup De Main, DIY, The FADER, HYPEBEAST, NME, Stereogum, The Sunday Times, Teen Vogue, UPROXX i wiele innych. BENEE wykonała kawałek w przearanżowanej wersji dla MTV PUSH:

„Supalonely” ft. Gus Dapperton, które ma już status platyny m.in. w USA, Nowej Zelandii, Australii, Kanadzie czy Meksyku, zgromadziło ponad 1,7 miliarda streamów na całym świecie i zajmuje obecnie 8. pozycję w zestawieniu U.S. Top 40 Radio Chart.

Latem tego roku BENEE została ogłoszona jako artystka Up Next wybrana przez Apple Music – to pierwsze takie wyróżnienie dla wykonawcy z Nowego Zelandii. Wokalistka zadebiutowała także w amerykańskiej telewizji, wykonując „Supalonely” w programach „The Tonight Show Starring Jimmy Fallon” oraz „The Ellen DeGeneres Show”. Wybrano ją także jako MTV’s PUSH Artist of the Month w czerwcu.

BENEE, a tak naprawdę Stella Bennett, urodziła się w Auckland w Nowej Zelandii. Latem 2019 wydała EP-kę „FIRE ON MARZZ”, a zaledwie pół roku później kolejną – „STELLA & STEVE”. To właśnie tam znalazł się przełomowy w jej karierze utwór „Supalonely”.

Wkrótce nowe informacje o BENEE!

Źródło: Universal Music Polska