Lauren Spencer-Smith łączy siły z GAYLE i Em Beihold

04/17/23

Lauren Spencer-Smith łączy siły z GAYLE i Em Beihold

Sprzedająca multiplatyny piosenkarka i autorka tekstów Lauren Spencer-Smith zaprezentowała właśnie najnowszy singiel „Fantasy” we współpracy z GAYLE i Em Beihold. Ten popowy hymn to opowieść o wyrwaniu się z toksycznej relacji. Premierze towarzyszy teledysk, w którym artystki uosabiają siłę kobiecej przyjaźni.

– Pisząc „Fantasy” chciałam uchwycić, jak trudne są toksyczne związki i jak wiele siły wymaga wyjście z nich. GAYLE i Em natychmiast poczuły ten temat, a ich zwrotki przeniosły piosenkę na wyższy poziom – opowiada artystka.

Lauren ma za sobą udany 2022 rok. Zgromadziła ponad miliard streamów, a dzięki platynowemu w Stanach singlowi „Fingers Crossed” podbiła wiele list przebojów. Wydała też poruszające ballady „Flowers” i „Narcissist”. Wystąpiła m.in. u Jimmy’ego Fallona, na MTV VMA i People’s Choice Awards, gdzie była nominowana do nagrody dla Najlepszego nowego artysty. Apple Music nazwał ją jedną z 5 przełomowych artystów 2022 roku. W tym roku Lauren ma szansę osiągnąć jeszcze większy sukces – obecnie pracuje nad debiutanckim albumem.

Lauren Spencer-Smith nie owija w bawełnę. Kiedy podchodzi do mikrofonu, piosenkarka i autorka tekstów z Vancouver Island dzieli się historiami, którymi zwykle wymieniają się tylko najlepsi przyjaciele. Niefiltrowane uczucia uzupełniają się z oszałamiającym wokalem, śledząc wzloty, upadki i wszystko pomiędzy.

Debiutancka EP-ka GAYLE „a study of the human experience volume one” w realistyczny sposób oddaje wszystkie emocje emocje 18-letniej piosenkarki i autorki tekstów. Wydany na początku 2022 roku projekt zawiera jej elektryzujący singiel „abcdefu”, który bez trudu znalazł się na szczycie list przebojów. Potrójnie platynowy kawałek zapewnił jej ponad 2 miliardy streamów na całym świecie i takie kamienie milowe, jak nominacja do nagrody Grammy w kategorii Piosenka roku czy nominacje do nagród American Music Awards i People’s Choice Awards dla Najlepszego nowego artysty.

Nie spoczywając na laurach, GAYLE powróciła do studia, aby nagrać EP-kę „a study of the human experience volume two”, która bez wątpienia pobiła swojego poprzednika – chociażby dzięki singlowi „fmk” we współpracy z blackbear. Wkrótce wydała też „a study of the human experience volume two and a half”.

Nieustannie chwalona za swoje hipnotyzujące występy na żywo, młoda artystka jest obecnie w trasie z Taylor Swift. Supportuje ją na 15 stadionowych koncertach w ramach The Eras Tour. Swój set rozpoczyna ostatnim wydawnictwem „everybody hates me”.

Muzyka Em Beihold przypomina rozmowę z najbliższymi przyjaciółmi. Em nie boi się być szczera, otwarcie mówić o braku pewności siebie, śmiać się w nieodpowiednich momentach czy pojawić się na czerwonym dywanie w płaszczu za 10 dolarów. To właśnie ta autentyczność przyciągnęła już ponad miliard streamów i pomogła jej zdobyć szerokie uznanie krytyków.

Pochodząca z Los Angeles artystka zadebiutowała platynowym przebojem „Numb Little Bug”. Utwór zgromadził ponad 500 mln streamów, wszedł do pierwszej dwudziestki listy Billboard Hot 100 i wzniósł Em na szczyt listy Billboard Emerging Artists. Następnie wydala EP-kę „Egg In The Backseat”, wzbudzając uznanie The New York Times, Stereogum, „Teen Vogue”, „V Magazine” i Variety.

Do tej pory Em występowała jako support King Princess, Jonas Brothers oraz Lewisa Capaldiego. Wystąpiła także w duecie „Until I Found You” ze Stephenem Sanchezem, który zgromadził już ponad 230 mln streamów na Spotify. Ostatnio zaprezentowała singiel „Rollercoasters Make Me Sad”, który natychmiast zebrał entuzjastyczne recenzje.
Źródło: Universal Music Polska