Legowiska dla zwierząt ze schroniska

Szczecińska Służba Więzienna w ramach akcji #ResortSprawiedliwościPomaga przekazała legowiska dla zwierząt Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

Legowiska zostały wykonane przez osadzone przebywające w oddziale psychiatrii sądowej szczecińskiego aresztu w ramach zajęć warsztatów terapii zajęciowej. Jest to ważnym elementem w procesie ich resocjalizacji, który ma służyć zmianie sposobu ich dotychczasowego myślenia i kształtowaniu postaw społecznie pożądanych.

Praca osadzonych, podczas warsztatów terapeutycznych, pokazuje im, że są potrzebni – podkreśla porucznik Marcin Romanowski, rzecznik prasowy Dyrektora Aresztu Śledczego w Szczecinie.

– Areszt śledczy w Szczecinie jest jedyną jednostką, która taką terapię zajęciową prowadzi. Ta akcja trwa już pewien czas, natomiast teraz nabrała dużego rozpędu. Jesteśmy bardzo wdzięczni naszym partnerom z firmy FOONKA ze Szczecina, którzy po raz kolejny przekazali nam materiał z którego, powstają legowiska – opowiada Romanowski.

Wraz z legowiskami przekazane również zostały również maseczki ochronne także wykonane przez osadzone, które pomogą inspektorom TOZ w ich codziennej pracy.

Jest to ogromna pomoc w połączeniu naprawdę fajnych inicjatyw zarówno osób, które przebywają w zakładzie karnym, jak i pomocy dla bezdomnych zwierzaków, naszych podopiecznych — taka pomoc jest dodatkowo potrzebna. Jako stowarzyszenie również odczuwamy skutki związane z obecnie panującą sytuacją — wskazała Karolina Winter-Zielińska, prezes Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Szczecinie.

W tych trudnych chwilach potrzebujemy wsparcia – mówi Karolina Winter-Zielińska ze szczecińskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. – Te rzeczy, które są przekazywane, czyli legowiska są jak najbardziej potrzebne w takiej codzienne, bieżącej opiece nad psami i kotami. W związku z tym jesteśmy bardzo wdzięczni za tę akcję i mamy nadzieję, że w przyszłości takie inicjatywy też będą powtarzane – zapewnia Winter-Zielińska.

mjr Sebastian Matuszczak
Rzecznik Prasowy Dyrektora Okręgowego
Służby Więziennej w Szczecinie

Let’s block ads! (Why?)

Źródło: iswinoujscie.pl