Lek. Krzysztof Pobłocki dołączył do zespołu

Lek. Krzysztof Pobłocki dołączył do grona ortopedów przyjmujących w Szpitalu Miejskim im. Jana Garduły. – Od lat przyjmuję pacjentów ze Świnoujścia oraz okolic. Prosili, żebym do nich przyjeżdżał. Prezes szpitala zaprosiła mnie na rozmowę. Doszliśmy do wniosku, że razem możemy coś zdziałać. W ten sposób trafiłem do świnoujskiej placówki – mówi K. Pobłocki.

Lek. Krzysztof Pobłocki od 10 lat leczy jako specjalista ortopeda. Wcześniej związany był ze szpitalem w Gryficach. Od ponad roku przyjmuje w prywatnych klinikach w województwie zachodniopomorskim. Chodzi o placówki, które umożliwiają przeprowadzanie nowoczesnych zabiegów.

Z jakimi problemami mierzył się do tej pory najczęściej? – Żyjemy w społeczeństwie, które uprawia coraz więcej sportów – mówi K. Pobłocki – Nie zawsze w parze z pasją idzie dobre przygotowanie. Poza tym sport zawsze generuje kontuzje. W swojej pracy najczęściej spotykam się z urazami kolan i barków, chorobami zwyrodnieniowymi stawów.

Jak mówi ortopeda szpital jest dobrze przygotowany i wyposażony. – Uważam, że czasami w mniejszych, powiatowych szpitalach może lepiej rozwinąć skrzydła. Łatwiej nad wieloma rzeczami zapanować i profilować pacjentów – tłumaczy nasz rozmówca.

K. Pobłocki przyjmuje pacjentów ambulatoryjnie co drugi wtorek, a operacje będzie przeprowadzał w co drugi piątek. Wśród przeprowadzanych zabiegów będą: artroskopia stawu kolanowego, w tym leczenie zmian zwyrodnieniowych z wykorzystaniem membran lub nośników kolagenowych, rekonstrukcja więzadeł krzyżowych i pobocznych, operacje naprawcze łąkotek oraz artroskopia stawu ramiennego, w tym odbarczenie przestrzeni podbarkowej, operacje naprawcze w nawykowych zwichnięciach barku, rekonstrukcja obrąbka łopatki, operacje naprawcze ścięgien stożka rotatorów, zmiany przeciążeniowo-zapalne ścięgna mięśnia dwugłowego ramienia. Dodajmy, że wspomniane zabiegi są już przeprowadzane w świnoujskim szpitalu przez naszych ortopedów, ale teraz takowych będzie odbywać się w placówce więcej.

źródło: szpital-swinoujscie.pl

Let’s block ads! (Why?)

Źródło: iswinoujscie.pl