Linie Emirates dotrzymują obietnic swoim klientom i realizują zwroty

Klientom zwrócono 6,3 mld AED, otrzymano 1,7 mln wniosków o zwrot pieniędzy. 

25 listopada 2020 r. – Warszawa, Polska – Spełniając obietnicę złożoną klientom, linie Emirates zakończyły intensywny program mający na celu rozpatrzenie zaległych wniosków o zwrot pieniędzy spowodowanych zakłóceniami podróży związanymi z pandemią. 

W ciągu 7 miesięcy, począwszy od kwietnia, linie Emirates otrzymały, zweryfikowały i przetworzyły prawie 1,7 miliona wniosków o zwrot pieniędzy. W rezultacie linie lotnicze zwróciły swoim klientom 6,3 mld AED. Z tej kwoty 4,7 mld AED otrzymali podróżni, którzy dokonali rezerwacji bezpośrednio u przewoźnika, a pozostałą część zwrócono za pośrednictwem biur podróży. 

Ponadto Emirates obsłużyły ponad 130 000 zapytań klientów i partnerskich biur podróży dotyczących zwrotów oraz dokonały zmian statusu prawie 4 milionów kuponów lotniczych. 

W szczytowym okresie linie Emirates zatrudniały 110 pracowników zajmujących się weryfikacją i przetwarzaniem zwrotów, przed pandemią był to 19-osobowy zespół. Linie lotnicze przeniosły wewnętrznie obowiązki personelu, aby zwiększyć liczbę osób do pomocy przy wnioskach. 

W pierwszych miesiącach 2020 roku pandemia COVID-19 w znaczny sposób zakłóciła podróżowanie na całym świecie i doprowadziła do składania bezprecedensowej liczby wniosków o zwrot pieniędzy w branży lotniczej i turystycznej, także w Emirates. Była to trudna sytuacja, zwłaszcza w obliczu kryzysu finansowego spowodowanego drastycznym ograniczeniem operacji lotniczych. Podczas tych trudnych miesięcy, kiedy zajmowaliśmy się wpływem pandemii na naszą działalność, nigdy nie straciliśmy z oczu zaangażowania na rzecz naszych klientów – powiedział sir Tim Clark, prezes linii lotniczych Emirates.  

– Dzięki wysiłkom naszych zespołów zajmujących się zwrotami i obsługą klientówa także wsparciu i współpracy naszych partnerów oraz zrozumieniu naszych klientów, Emirates nie mamy zaległości w zwrotach. Nadal notujemy większą liczbę zwrotów środków i próśb o zmianę kuponów lotniczych w porównaniu z okresami sprzed pandemii, ale teraz mamy możliwość zarządzania nimi w ciągu 7 dni – podkreśla sir Tim Clark.  

– Oprócz honorowania zwrotów Emirates zaoferowały swoim klientom elastyczność w podróżowaniu w późniejszym terminie. Pomogliśmy także pasażerom, którzy często z nami latają, wprowadziliśmy inne sposoby gromadzenia i wykorzystywania mil. Tym z naszych klientów, którzy nadal podróżują, linie Emirates zaoferowały pierwszą w branży bezpłatną globalną ochronę przed COVID-19, aby zapewnić im dodatkowy spokój. Wprowadziliśmy rygorystyczne środki bezpieczeństwa na ziemi i w powietrzu, a także upewniliśmy się, że informacje o najnowszych wymaganiach dotyczących podróży można łatwo znaleźć na naszej stronie internetowej – dodaje sir Tim Clark.  

Emirates nadal są liderem w zapewnianiu swoim klientom pewności podróżowania. 

Na początku tego tygodnia linie lotnicze ogłosiły, że ​​zaoferują swoim klientom kolejne, pierwsze w branży ubezpieczenie podróżne od wielu ryzyk i ochronę przed COVID-19, bez dodatkowych opłat, na wszystkich biletach zakupionych w od 1 grudnia 2020 r. Podobnie jak inne produkty tego typu, bogata oferta Emirates obejmuje także ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków podczas podróży, związane z uprawianiem sportów zimowych, na wypadek utraty rzeczy osobistych czy zakłóceń podróży spowodowanych nieoczekiwanym zamknięciem przestrzeni powietrznej, a także zalecenia i informacje dotyczące podróży. Więcej informacji pod linkiem.  

Elastyczność i pewność: polityka rezerwacji Emirates daje klientom elastyczność oraz pewność planowania ich podróży. Klienci, którzy kupią bilety na podróż zaplanowaną na 31 marca 2021 albo przed tą datą, mogą elastycznie wprowadzać zmiany w podróży. Mają możliwość zmiany daty lotu, przedłużenia ważności biletu o 2 lata lub zamiany biletu na voucher podróżny do wykorzystania na przyszłe zakupy dla siebie, swojej rodziny i przyjaciół. Więcej informacji znajduje się tutaj

Zdrowie i bezpieczeństwo: Emirates wdrożyły kompleksowy zestaw środków na każdym etapie podróży, aby zapewnić bezpieczeństwo swoim klientom i pracownikom zarówno w trakcie lotu, jak i przed wejściem na pokład. Podróżującym rozdawane są bezpłatne zestawy higieniczne zawierające maski, rękawiczki, środki dezynfekujące i chusteczki antybakteryjne. Więcej informacji na temat środków bezpieczeństwa i usług dostępnych podczas każdego lotu można znaleźć na stronie: www.emirates.com/yoursafety

Kierunek Dubaj: miasto znane ze swej gościnności to jeden z najpopularniejszych kierunków podróży na całym świecie, oferujący skąpane słońcem plaże, zabytki czy też obiekty rekreacyjne. W 2019 roku Dubaj odwiedziło 16,7 miliona przyjezdnych, miasto gościło ponad 100 globalnych spotkań i wystaw, a także wydarzeń sportowych i rozrywkowych. Dubaj jest jednym z pierwszych miast na świecie, które otrzymało oznaczenie „Safe Travels” od Światowej Rady Podróży i Turystyki (WTTC). To potwierdzenie wszechstronnych i skutecznych działań podjętych przez władze, które mają na celu zapewnienie gościom zdrowia i bezpieczeństwa.  

Wymagania dla wjeżdżających turystów: więcej informacji skierowanych do międzynarodowych gości udających się do Dubaju można znaleźć pod linkiem   www.emirates.com/flytoDubai.  

Let’s block ads! (Why?)

zródło: Infowire.pl