Łódź rybacka zawrócona przez Straż Graniczną do portu

 Łódź rybacka zawrócona przez Straż Graniczną do portu
Funkcjonariusze z Pomorskiego Dywizjonu Straży Granicznej 28 lutego zawrócili do portu łódź rybacką z trzyosobową załogą na pokładzie. Podczas kontroli u dwóch załogantów stwierdzili brak wymaganych świadectw przeszkolenia.

Podczas patrolowania morza terytorialnego załoga jednostki pływającej SG-216 nieopodal portu w Dziwnowie postanowiła skontrolować jednostkę rybacką, której rybacy zajęci byli wydawaniem sieci. Jak się okazało, dwóch z nich nie miało obowiązkowych świadectw przeszkolenia z zakresu indywidualnych technik ratunkowych, przeciwpożarowego i z pierwszej pomocy medycznej. Dowódca SG-216 nakazał jednostce zawrócić do portu w Dziwnowie i zakazał dalszej żeglugi do czasu uzupełnienia braków w przeszkoleniu. O zdarzeniu został powiadomiony Kapitanat Portu Dziwnów. W związku ze stwierdzonymi nieprawidłowościami do administracji morskiej trafi wniosek o wszczęcie postępowania administracyjnego.

Dopisek na FB

Dbamy o bezpieczeństwo na morzu. Ty też możesz pływać razem z nami. Dokumenty przyjmuje Pomorski Dywizjon Straży Granicznej przy ul. Grodzkiej 4 w Świnoujściu. W Morskim Oddziale Straży Granicznej powołano koordynatorów ds. naboru do służby. Dla województwa zachodniopomorskiego jest nim chor. szt. SG Patrycja Radziwiłł. Potrzebujecie szczegółów? Możecie do niej zadzwonić pod nr tel. 721-961-599.

kmdr ppor. SG Andrzej Juźwiak
Rzecznik Prasowy
Komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku