Logistyka znoszenia osób niepełnosprawnych – apel o lepszą organizację służb w Świnoujściu

Logistyka znoszenia osób niepełnosprawnych - apel o lepszą organizację służb w Świnoujściu
Marek Masło, chory na stwardnienie rozsiane, zwraca się z prośbą do służb medycznych i ratunkowych oraz do władz miasta Świnoujście o lepszą organizację logistyki znoszenia osób niepełnosprawnych. Jego prośba dotyczy przede wszystkim osób, które nie są w stanie samodzielnie poruszać się po schodach, a w ich budynku nie ma windy.

Marek Masło podkreśla, że nie chodzi tu tylko o ratunek w nagłych sytuacjach medycznych, ale również o codzienną pomoc. Osoby niepełnosprawne, które potrzebują pomocy w przemieszczaniu się, powinny mieć zapewnioną pomoc służb specjalnie do tego przygotowanych, które pomogą im znosić i wnosić na parter i na wózek inwalidzki.

Osoby niepełnosprawne nie powinny się martwić o to, czy będą w stanie wyjść z domu, czy też będą zmuszone do przebywania w mieszkaniu. Dlatego Marek Masło apeluje do władz miasta o zorganizowanie pełnej służby, która będzie odpowiedzialna za pomaganie w przemieszczaniu się niepełnosprawnych. Taka służba powinna być łatwo dostępna i działać sprawnie.

Osoby niepełnosprawne również mają prawo do uczestniczenia w życiu społecznym i cieszenia się wolnością przemieszczania. Dlatego Marek Masło wraz z innymi niepełnosprawnymi w Świnoujściu wzywają do podniesienia standardów w zakresie logistyki znoszenia osób niepełnosprawnych.

Leżenie w mieszkaniu nie powinno być formą izolacji i braku uczestnictwa w życiu społecznym. Polska, będąc członkiem Unii Europejskiej, powinna działać na rzecz zapewnienia osobom niepełnosprawnym pełni praw i swobód.

Marek Masło zwraca się do służb medycznych i ratunkowych, a także do władz miasta Świnoujście, z nadzieją na zmianę obecnej sytuacji i zorganizowanie służb specjalnie dla osób niepełnosprawnych. W imieniu wszystkich niepełnosprawnych apeluje o zrozumienie i pełne wsparcie.

źródło: www.iswinoujscie.pl