„London Brew” zainspirowane kultowym albumem Milesa Davisa

03/13/23

„London Brew” zainspirowane kultowym albumem Milesa Davisa

Projekt płytowy „London Brew”, zainspirowany kultowym albumem Milesa Davisa „Bitches Brew” z 1969 roku, zostanie wydany nakładem Concord Jazz jako zestaw 2LP, 2CD i cyfrowo. Premiera 31 marca 2023 roku.

Projekt „London Brew” utworzyli najbardziej innowacyjni muzycy XXI wieku, zebrani przez producenta i gitarzystę Martina Terefe’a oraz producenta wykonawczego Bruce’a Lampcova. W projekcie udział wzięli m.in.: Benji B, Theon Cross, Nubya Garcia, Shabaka Hutchings, Dave Okumu czy Tom Skinner. Materiał został nagrany podczas pandemii, w grudniu 2020 roku, w Paul Epworth’s Church Studios w Londynie.

Zapowiedzią albumu jest singiel „Miles Chases New Voodoo in the Church”, o którym Nubya Garcia mówi: – Ten singiel jest naszą interpretacją ody Milesa Davisa do Jimiego Hendrixa („Miles Runs the Voodoo Down”). Zawsze byłam bardzo zainspirowana twórczymi umysłami zarówno Milesa, jak i Jimiego. Obaj wytyczali własne ścieżki, co jest czymś, do czego dążyłam w mojej karierze. Już od jakiegoś czasu eksperymentuję ze swoją muzyką, dlatego udział w tym projekcie jednocześnie hołdującym dziedzictwu Milesa był radością zarówno twórczą, jak i osobistą.

Posłuchaj „Miles Chases New Voodoo in the Church”

To, co zaczęło się jako plan występu na żywo w Barbican z okazji 50. rocznicy „Bitches Brew” na początku 2020 roku (wydarzenie niestety zostało odwołane przez pandemię), ostatecznie przerodziło się w coś znacznie większego. „London Brew” nie jest jedynie hołdem dla ikony współczesnej muzyki, ale także fragmentem muzycznej historii Londynu uchwyconym na krążkach CD. Jak pisze Lampcov w notatkach do albumu: „London Brew” jest również inspirowany… Londynem. Miastem, kreatywnością, ludźmi i ich zmaganiami.

Osiem utworów „London Brew” to inteligentna i swobodna wizja muzyków, połączonych wspólną improwizacją. – Przez wszystkie moje lata nagrywania nigdy nie byłem zaangażowany w proces improwizacji na taką skalę – mówi Dave Okumu z The Invisible.

Theon Cross podkreśla, że: – Możliwość grania z grupą ludzi (pod koniec roku naznaczonego pandemią) z tak swobodnym podejściem do muzyki była poruszającym doświadczeniem.

Shabaka Hutchings dodaje: – Dla mnie tym właśnie jest „Bitches Brew”. To grupa muzyków tworzących muzykę z miłości do niej. Tworzą coś, co wyraża jedność i ruch. Oto, czym jest życie… Nie ma nic bardziej żywego niż to. To właśnie „Bitches Brew”.

ZOBACZ TRAILER TUTAJ:

London Brew:

Benji B: konsola DJ,

Raven Bush: skrzypce, elektronika

Theon Cross: tuba

Nubya Garcia: saksofon, flet

Tom Herbert: gitara basowa, kontrabas

Shabaka Hutchings: saksofon, instrumenty dęte drewniane

Nikolaj Torp Larsen: syntezatory, Melodica

Dave Okumu: Gitara

Nick Ramm: fortepian, syntezatory

Dan See: perkusja, instrumenty perkusyjne

Tom Skinner: perkusja, instrumenty perkusyjne

Martin Terefe: gitara, elektronika

London Brew – „London Brew” – lista utworów:

1. London Brew (23:34)

2. London Brew Pt.2 – Trainlines (15:49)

3. Miles Chases New Voodoo in the Church (7:27)

4. Nu Sha Ni Sha Nu Oss Ra (8:55)

5. It’s One of These (6:53)

6. Bassics (2:51)

7. Mor Ning Prayers (9:52)

8. Raven Flies Low (12:53)

Grafika okładkowa autorstwa Toby’ego Laurenta Belsona
Źródło: Universal Music Polska