LUNA jedzie reprezentować Polskę w konkursie Eurowizji 2024!

Luna, czyli właściwie Aleksandra Katarzyna Wielgomas, to nazwisko, które na pewno warto zapamiętać, szczególnie jeśli chodzi o tegoroczną Eurowizję. 25-letnia artystka została wybrana na reprezentantkę Polski w prestiżowym konkursie muzycznym, co jest ogromnym wyróżnieniem i okazją do zaprezentowania się międzynarodowej publiczności.

Ale kim właściwie jest ta młoda wokalistka?
Luna ma bogate muzyczne doświadczenie. Rozpoczęła swoją przygodę z muzyką jako dziecko, uczęszczając do renomowanej Państwowej Szkoły Muzycznej im. Tadeusza Bairda w Grodzisku Mazowieckim. Już w wieku 11 lat zaczęła występować w chórze dziecięcym Artos w Teatrze Wielkim w Warszawie. Po latach nauki i doskonalenia swojego talentu, Luna dołączyła do wytwórni Kayax, gdzie rozpoczęła swoją karierę solową.

Jej debiutancki singiel „Na wzgórzach niepokoju” przyniósł jej pierwsze sukcesy, a od tego czasu jej kariera nabrała tempa. W 2022 roku wydała swój pierwszy album długogrający zatytułowany „Nocne zmory”, który zyskał uznanie fanów i krytyków muzycznych.

Teraz Luna staje przed kolejnym wyzwaniem – reprezentacją Polski na Eurowizji 2024. Jej piosenka „The Tower”, stworzona we współpracy z Fyfe (Paul Dixon) i Maxem Cooke (Maxwell Cooke), jest manifestem wolności i siły. To wyzwanie status quo, wyjście z ciemności i budowanie własnej tożsamości. Luna opisuje „The Tower” jako symbol wyzwolenia od ograniczeń i negatywnych schematów, co z pewnością rezonuje z dzisiejszym światem.

Decyzja o wyborze Luny na reprezentantkę Polski na Eurowizji 2024 jest zarówno wyrazem uznania dla jej talentu, jak i nadzieją na sukces na międzynarodowej scenie muzycznej. Mamy nadzieję, że jej występ w konkursie przyniesie Polsce kolejne wzloty i zainteresuje światową publiczność polską muzyką i artystycznym talentem.