Mabel dzieli się ze słuchaczami nową piosenką

Źródło: Universal Music Polska
05/13/24

Mabel dzieli się ze słuchaczami nową piosenką

W „Look At My Body Pt. II” artystkę gościnnie wsparła Shygirl.

Mabel zaprezentowała nowy singiel i klip. W wydanym nakładem Polydor Records „Look At My Body Pt. II” gościnnie wsparła ją Shygirl.

Oglądając wyreżyserowany przez Davida Wilsona teledysk, trudno oprzeć się wrażeniu, że Mabel i Shygirl są idealnymi towarzyszkami zbrodni. Artystki skupiają męskie spojrzenia, nawiązując do biblijnej Ewy i zakazanego owocu. Odpowiedzialni za produkcję singla MXM i Wolf Cousins pomogli Mabel rozpocząć nowy etap działalności, w którym artystka jest bardzo autentyczna i niczym nieskrępowana.

– Piosenka opowiada o kwestionowaniu męskiego spojrzenia i niemal boskiej mocy kobiecości. Często czułam się oceniana przez pryzmat swojego wyglądu i czasami pozwalałam na to, by pozytywnie wpływało to na to, jak postrzega się mnie i moją twórczość. Teraz jestem jednak na takim etapie, że celebruję swoje ciało, ale nie pozwalam, by mnie definiowało. Chciałam dać znać każdemu, kto nie doceniał mnie lub oceniał książkę po okładce, że nie mam nic przeciwko temu, ponieważ wiem, kim jestem – mówi przy okazji premiery singla Mabel.

– Współpraca z Shygirl to coś, co chciałam zrobić od długiego czasu. Jestem wielką fanką jej muzyki. Wszystko ułożyło się w jedną całość – ona perfekcyjnie zrozumiała wszystko, czego chciałam i sprawiła, że piosenka stała się wyjątkowa. Jest supergwiazdą – komplementuje współpracowniczkę Mabel.

Shygirl również ma same miłe wspomnienia dotyczące tej kooperacji. – Praca z Mabel była bardzo przyjemna i naturalna. Uwielbiam z nią przebywać. Nagrałyśmy piosenkę dla tych, którzy uwielbiają patrzeć – mówi artystka.

„Look At My Body Pt.II” ukazało się kilka tygodniu po wydaniu utrzymanego w klimacie dusznego R&B kawałka „Vitamins”. Na początku roku światło dzienne ujrzał inny singiel Mabel – nagrane ze wschodzącą gwiazdą z Ghany Black Sherifem „Zero”.

Urodzona jako Mabel Alabama-Pearl McVey artystka jest jedną z najjaśniej świecących brytyjskich gwiazd pop. Wokalistka ma na koncie 12 singli notowanych w Top 20, w tym takie przeboje jak „Don’t Call Me Up”, „My Lover” i „Fine Line”. Dwa z jej albumów dotarły do czołowej trójki listy bestsellerów w Wielkiej Brytanii. Artystka ma na koncie statuetkę BRIT w kategorii Najlepsza solowa artystka roku. Jej platynowe „High Expectations” było najlepiej sprzedającym się debiutem brytyjskiej artystki z 2019 r.

Wydany w 2022 r. album „About Last Night” poradził sobie jeszcze lepiej, debiutując na drugiej pozycji UK Charts i zyskując uznanie takich redakcji jak „NME”, „The Obserwer” czy „DIY”. Mabel zgromadziła dotychczas ponad 4,5 mld streamów, jej single rozeszły się w nakładzie przekraczającym 8 mln egzemplarzy.

Shygirl wydała już w tym roku EP-kę, „Club Shy”, na której pokazała się fanom z nowej strony. Artystka pozostaje wierna swoim klubowym korzeniom, niemniej nie boi się też eksperymentować. Jej debiutancki album „Nymph” znalazł się w ubiegłym tygodniu na krótkiej liście albumów nominowanych do Mercury Prize. Wydawnictwo doczekało się także wersji deluxe.

blank