Madison Cunningham nagrodzona Grammy

02/07/23

Madison Cunningham nagrodzona Grammy

Madison Cunningham triumfowała w trakcie ceremonii Grammy w kategorii Najlepszy album folkowy. Dowiedz się więcej o płycie „Revealer”!

Poza Madison Cunningham, nominacje w kategorii Najlepszy album folkowy otrzymali: Aoife O’Donovan, Janis Ian, Judy Collins oraz Punch Brothers. Jednak to autorka wydanego nakładem wytwórni Vere Forecast albumu „Revealer” wróciła do domu ze statuetką.

Na „Revealer” Cunningham ponownie współpracuje z Mikem Elizondo (Twenty One Pilots, Gary Clark Jr.), a także z wieloletnim producentem i współpracownikiem Tylerem Chesterem i Tuckerem Martine (Neko Case, Sufjan Stevens). To album pełen wyznań – autoportret młodej artystki, która jest pełna wątpliwości i niepewności, a jednocześnie ma mnóstwo ekscytujących pomysłów na życie i muzykę.

Artystka po raz pierwszy wzięła do ręki gitarę w wieku siedmiu lat, a w wieku dwunastu lat śpiewała i występowała u boku pięciorga rodzeństwa w kościele. W wieku piętnastu lat Cunningham zdała sobie sprawę, że pisanie piosenek jest pasją, którą chce realizować, wskazując na Joni Mitchell i Boba Dylana jako swoje kluczowe muzyczne inspiracje.

W tym roku Madison Cunningham otrzymała dwie nominacje do Grammy – poza kategorią Najlepszy album folkowy także w kategorii Najlepsze wykonanie American roots – tam jednak musiała uznać wyższość Aarona Neville’a i The Dirty Dozen Brass Band. Artystka nie tylko odebrała nagrodę, ale także wystąpiła podczas ceremonii z utworem „Life According To Raechel”. W poprzednich latach Madison była dwukrotnie nominowana do Grammy – w 2020 w kategorii Najlepszy album americana za „Who Are You Now” oraz w 2022 w kategorii Najlepszy album folkowy za „Wednesday (Extended Edition)”.

Tracklista płyty „Revealer”:

1. All I’ve Ever Known

2. Hospital

3. Anywhere

4. Sunshine Over The Counter

5. Life According To Raechel

6. Who Are You Now

7. In From Japan

8. Collider Particles

9. Your Hate Can Power A Train

10. Our Rebellion

11. Sara and the Silent Crowd
Źródło: Universal Music Polska