Majówka w Świnoujściu

Majówka w Świnoujściu
Bezpłatne rejsy statkami do Latarni Morskiej oraz Fortu Gerharda, a także darmowe przejazdy autobusami komunikacji miejskiej do plaży przy Podziemnym Mieście dla mieszkańców i turystów na Majówkę w Świnoujściu sponsoruje właściciel Terminalu LNG, spółka GAZ-SYSTEM.

To rozwiązanie, zaplanowane w terminie od 29 kwietnia do 7 maja br., zostało przygotowane i w całości sfinansowane przez spółkę. Jest to odpowiedź na potrzeby społeczności lokalnej oraz branży turystycznej po wprowadzeniu przez Wojewodę Zachodniopomorskiego strefy bezpieczeństwa wokół terminalu. W ramach programu na Majówkę, zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami, spółka utwardzi również drogę leśną prowadzącą do plaży, na odcinku do Podziemnego Miasta.

GAZ-SYSTEM wyraża gotowość do współpracy i podjęcia dialogu z władzami miasta i mieszkańcami, w celu wypracowania docelowych rozwiązań umożliwiających swobodny dostęp do plaży i zabytków na prawobrzeżu Świnoujścia. Spółka stoi na stanowisku, że koszty tych rozwiązań mogą być pokryte ze środków ujętych w podpisanym we wrześniu 2022 r. porozumieniu z miastem Świnoujście, dotyczącym wybudowania drogi dojścia do zabytków od zachodniej strony terminalu. Środki zostaną przekazane miastu po renegocjacji wyżej wymienionego porozumienia.

Szczegóły programu na Majówkę
Termin: 29 kwietnia – 7 maja 2023 r.
Rejsy statkami Adler-Schiffe do Latarni Morskiej i Fortu Gerharda:

– rejsy z lewobrzeża Świnoujścia (wyspa Uznam) – nabrzeże Adler-Schiffe za skrzyżowaniem ulic Wybrzeże Władysława IV oraz Marynarzy,
– rejsy z prawobrzeża Świnoujścia (wyspa Wolin) – nabrzeże Warszów, tuż przy przeprawie promowej Warszów,
– rejsy powrotne – nabrzeże GPK przy Forcie Gerharda.

Darmowe bilety na statki można pobrać:

– poprzez stronę: www.adler-schiffe.de/polen/ze-swinoujscia.php,
– w kasie biletowej na nabrzeżu,
– w kasie mobilnej przy trapie.

Komunikacja autobusowa do plaży w prawobrzeżnej części miasta (wyspa Wolin):

Linia kursująca od przystanku „Dworzec PKP" do przystanku „Plaża Przytór / Podziemne Miasto".

Przejazdy są darmowe dla mieszkańców i turystów. Szczegółowe rozkłady rejsów oraz kursy autobusów będę dostępne na stornach przewoźników:

ka.swinoujscie.pl/
www.adler-schiffe.de/polen/

Iwona Dominiak
Rzecznik Prasowy GAZ-SYSTEM