Manuel Turizo prezentuje nowy album „2000”

03/17/23

Manuel Turizo prezentuje nowy album „2000”

Kolumbijski idol muzyki latynoskiej, Manuel Turizo, wydaje długo oczekiwany trzeci album „2000”. Na płycie znajdziemy m.in. wydane wcześniej „La Bachata”, „Extasis” i „El Merengue”.

Nad albumem pracowali m.in. tacy artyści La Industria INC, jak Slow Mike, Jorge Emiliano, Nico Cotton, Edgar Barrera czy Julián Turizo. Talent, wszechstronność muzyczna i natychmiast rozpoznawalny głos sprawiły, że Manuel Turizo z Monteríi w Kolumbii stał się jednym z najszybciej rozwijających się artystów miejskiej muzyki.

Jego styl przekracza granice językowe, o czym świadczy sukces piosenki „La Bachata” – jednego z najczęściej streamowanych utworów 2022 roku, który ma już 403 miliony wyświetleń na YouTubie. Utwór zadebiutował na szczycie listy Billboardu Latin Airplay i utrzymywał się na 1. miejscu listy Tropical Airplay przez 10 tygodni. Spędził także 31 tygodni na liście Spotify Top 50 i nieustannie podbija serca nowych słuchaczy.

Poza uznaną „La Bachata”, na płycie usłyszeć możemy „Éxtasis”, romantyczny utwór z argentyńską gwiazdą Maríą Becerrą. Piosenka osiągnęła 8. miejsce na liście Latin Airplay. Jest tu także „El Merengue”, fantastyczna współpraca z DJ-em i producentem Marshmello. Wspólnie artyści złożyli hołd muzyce elektronicznej i wywodzącej się z Dominikany merengue.

Tytuł płyty pochodzi od roku, w którym urodził się artysta. „2000” to jedyna w swoim rodzaju mieszanka gatunków oraz dźwiękowa uczta, którą długo będziemy się delektować.
Źródło: Sony Music Poland