Master KG feat. Nomcebo: viralowy hit „Jerusalema” podbija świat!

Ludzie na całym świecie ulegają czarowi Mastera KG i jego przełomowego singla „Jerusalema„. Oryginalnie wydany w rodzinnym kraju muzyka, RPA, utwór „Jerusalema” zaczął żyć własnym życiem. Niepohamowana pozytywna energia sprawiła, że singiel trafił do różnych zakątków na całym świecie. Pomogło w tym wyzwanie #JerusalemaDanceChallenge, dzięki któremu na użytkownicy TikToka i Instagrama przesłali na platformy 6 milionów klipów ze swoimi radosnymi tańcami do piosenki.
Choć numer „Jerusalema” niewątpliwie jest internetową sensacją (112 milionów odsłon na TikToku o 95 milionów na YouTube), dopiero niedawno został oficjalnie dodany do serwisów streamingowych. Nie trzeba było jednak długo czekać na pierwsze sukcesy. Utwór już dotarł na 2 miejsce zestawienia Global Shazam, na 16 lokatę Global Viral serwisu Spotify i w zawrotnym tempie zdobywa kolejne listy przebojów. Wystarczy raz posłuchać numeru „Jerusalema”, by zrozumieć jego fonemem i siłę rażenia. Za sprawą słonecznych beatów oraz słodkiego głosu artystki zwanej Nomcebo, piosenka stanowi idealne antidotum na dzisiejsze, trudne czasy.

Klimat czuć także w oficjalnym teledysku, w którym Master KG i Nomcebo beztrosko wykonują inspirujący taniec. Nagrany w języku Zulu utwór niesie ze sobą przesłanie w stylu gospel, które można przetłumaczyć: „Jerusalema to mój dom/ Strzeż mnie, idź ze mną/Nie zostawiaj mnie tutaj”.
Master KG – Jerusalema [Feat. Nomcebo] (Official Music Video)
 -Wspaniale widzieć miłość płynącą z całego świata. Kiedy byłem jeszcze undergroudnowym artysta i dopiero zaczynałem przygodę z muzyką, marzyłem o takich chwilach- mówi Master KG.”Jerusalema” zyskało jeszcze uznanie, gdy remiksu kawałka podjął się nominowany do Grammy czołowy przedstawiciel Afro-fusion, Burna Boy.Wychowany w Calais, w północnej części RPA, w prowincji Limpopo, Master KG zwrócił na siebie uwagę w 2018 roku za sprawą utworu „Skeleton Move”. Numer doprowadził do szeregu nagród dla muzyka m.in. na All Africa Music Awards (AFRIMA), Limpopo Music Awards oraz African Muzik Magazine Awards 2019.