Matteo Bocelli w nowym, poruszającym singlu „Fasi”

09/08/23

Matteo Bocelli w nowym, poruszającym singlu „Fasi”

Matteo Bocelli prezentuje nowy singiel „Fasi”. Utwór znajdzie się na nadchodzącym debiutanckim albumie „Matteo”, który ukaże się 22 września. „Fasi” stanowi również przedsmak wyjątkowych koncertów w ramach trasy „A Night With Matteo”.

25-letni Matteo oddaje się refleksji o różnych etapach swojego życia w akompaniamencie fortepianu. Siłę utworu „Fasi” oraz niespotykaną charyzmę samego artysty oddaje oficjalny teledysk. Możemy zobaczyć go w kilku sytuacjach: przy fortepianie, biegnącego przez pole, golącego brodę, a także siedzącego na łóżku, otoczonego przez spadające pióra.

Młody Bocelli zachwyca wokalem w swoim ojczystym języku, zmagając się z wewnętrznymi rozterkami. Wynosi z nich ważną lekcję, którą w końcu dzieli się ze swoimi słuchaczami: „Możesz nauczyć się tylko, gdy upadniesz”.

Włoch napisał piosenkę razem z Davide Petrellą i Katoo. Produkcją utworu zajął się CanovA. Artyści dołożyli wszelkich starań, aby „Fasi” był doskonałym świadectwem jego zdolności do wyrażania złożonych emocji.

„Fasi” to następca uzależniającego „For You” i ballady „Chasing Stars”, napisanej przez Eda Sheerana oraz jego brata, Matthew.

Tego lata Matteo Bocelli dał kilka wyprzedanych koncertów w Kalifornii. 27 sierpnia zawitał także do Krakowa, aby dać darmowy występ na Rynku Głównym. Jego pierwsza w historii solowa trasa koncertowa zabierze go aż do 12 krajów. Na mapie nie mogło zabraknąć Polski:

11 października – Centrum Kongresowe ICE, Kraków

14 października – COS Torwar, Warszawa

16 października – Hala Stulecia, Wrocław

Matteo jako dziecko rozpoczął lekcje gry na pianinie. Ojciec chciał, by syn poznał świat, zanim w pełni poświęci się ewentualnej karierze muzycznej, lecz młody Bocelli doskonale wiedział, jakie jest jego powołanie. Już jako 18-latek debiutował na deskach rzymskiego Koloseum.

Debiutancki album nazwany po prostu „Matteo” ukaże się m.in. w ekskluzywnej wersji z dwoma bonusowymi utworami („If I Knew” i „Maledette Nuvole”) oraz plakatem.

Tracklista:

1. For You

2. Beautiful Disaster

3. Fasi

4. I’m Here

5. Luccica

6. Me Or You

7. Chasing Stars

8. Resti di un’Estate

9. Piove (Solo L’amore)

10. Better Now

11. Quella Sbagliata

12. Honesty
Źródło: Universal Music Polska