MAX BARSKIH i jego hymn wolności osobistej. Posłuchaj zaskakującego „SLAY”

Źródło: Warner Music Poland
02/16/24

MAX BARSKIH i jego hymn wolności osobistej. Posłuchaj zaskakującego „SLAY”

Ukraiński supergwiazdor, MAX BARSKIH, przedstawia nowy singiel „SLAY” – hymn na cześć wolności osobistej. Utworowi towarzyszy koncertowy teledysk.

„SLAY” zaskakuje nietypowym brzmieniem muzyka, który zasłynął, tworząc romantyczne przeboje w stylu lat 2000. Początkowe zaskoczenie ustępuje jednak miejsca całkowitemu zaangażowaniu w nowy nastrój: Barskih wplata w utwór przesłanie wyzwolenia i akceptacji własnej wyjątkowości. 

„Big bag big drip”, „I’m a mutha fucking vibe” – te zwroty to nie tylko stylistyczne ozdobniki, ale esencja ducha „SLAY”.

„SLAY” to celebracja wyjątkowej siły, która pozwoliła społeczności LGBTQ+ i innym stygmatyzowanym społecznościom bronić swojej wolności osobistej w świecie narzuconych standardów. To przestrzeń, w której wielorakość i szacunek dla różnorodności są najważniejsze.

„SLAY” to więcej niż piosenka; to deklaracja wewnętrznego wsparcia i pewności siebie. To celebracja nieskrępowanej indywidualności, gdzie każda nuta i fraza jest symbolem tego, że każdy z nas może świecić własnym, unikatowym światłem. 

MAX BARSKIH to topowy, ukraiński wokalista, muzyk i autor piosenek, od 2023 roku związany z Warner Music Poland.  Jego ostatnie wydawnictwa to single „Rich”, „Мамо, не плач” (Mom Don’t Cry) i „5 Missing Calls” bardzo dobrze przyjęte na rynkach międzynarodowych, a także album „Зорепад” („Starfall”), który osiągnął dużą popularność i wysokie odsłuchy na lokalnym rynku (w szczególności singiel „Rytmy” z Dorofeevą). 

Odkąd w 2008 roku pojawił się na muzycznej scenie, zdobył wiele prestiżowych międzynarodowych nagród, w tym MTV EMAs (2011-2021). W 2013 roku jego singiel „Ya Boleyu Toboy” / „I Wanna Run” posłużył za oficjalną ścieżkę dźwiękową reklamy Pepsi. W 2017 roku piosenkarz dał 250 solowych koncertów na terenie Wspólnoty Niepodległych Państw, a jego największe hity „Fogs” i „My Love” zgromadziły ponad 150 milionów wyświetleń na YouTube.

MAX ma na koncie więcej koncertów niż jakikolwiek inny ukraiński artysta, a jego utwory były najczęściej odtwarzane w stacjach radiowych w Ukrainie i Wspólnocie Niepodległych Państw. W 2018 roku piosenkarz odbył światową trasę, występując od Wielkiej Brytanii po Stany Zjednoczone.

Amerykański felietonista „Forbesa”, Stefan Rabimov, który uczestniczył w koncercie MAXA w San Francisco w klubie DNA Lounge uznał go za jednego z najgorętszych artystów na współczesnej scenie pop. W swoim artykule „Turn It Up: MAX BARSKIH And Ukrainian Pop Diplomacy” określił jego muzykę mianem mainstreamowego popu, który może przekraczać granice oraz mieć wpływ na zachodnie rynki. Dziennikarz nazwał go „muzycznym ambasadorem Ukrainy na świecie”, zdolnym do przełamania „żelaznej kurtyny”, która stoi między muzykami z Europy Wschodniej a resztą świata.

BARSKIH ma na koncie wiele platynowych płyt, a jego przebój „Ley, Ne Zhaley” przez 16 tygodni okupował szczyt ukraińskiej listy Top Hit Global Radio Chart. Tym samym „Ley, Ne Zhaley” stał się rekordzistą wśród światowych hitów i najczęściej prezentowaną piosenką w ukraińskim radiu  we wszystkich językach od 2008 do 2020 roku.

W maju 2022 roku Max był gościem specjalnym podczas BILLBOARD MUSIC CON w Las Vegas.