Mazurskie wyzwanie, czyli Runmageddon wraca do Ełku

Prawdziwa sportowo-wodna przygoda czekać będzie na turystów i mieszkańców Mazur w dniach 22-23 sierpnia br. Długo oczekiwany ekstremalny bieg z przeszkodami Runmageddon trafi do Ełku i zaserwuje wyzwanie dzieciom, młodzieży oraz dorosłym.  Będą ekstremalne trasy biegowe, emocjonujące przeszkody i kajakowa przeprawa.

Fani ekstremalnego sportu już zacierają ręce przed sierpniowym Runmageddonem. Ełckie wydarzenie będzie wyjątkowe, bo jako jedyne w tym roku odbędzie się nad pięknym mazurskim jeziorem. Jego uczestnicy będą mieli okazję przetestować  swoje umiejętności biegowe,  sprawność na przeszkodach oraz zobaczą, jak radzą sobie pływając kajakiem.

Trasa Runmageddonu Ełk poprowadzona zostanie w kierunku jeziora Żabie Oko, gdzie na startujących czekać będzie wycisk z obciążeniem. Następnie powróci do miasta i obiegnie całe Jezioro Ełckie,  zahaczając o znaną Runmageddończykom Plażę Miejską. Ostatni etap biegu rozegra się w lesie naszpikowanym naturalnymi przeszkodami. Wisienką na torcie będzie przeprawa kajakowa prosto do mety.

W ełckiej edycji udział mogą wziąć dzieci w wieku 4-11 lat, młodzież 12-15 lat oraz osoby po 16 roku życia.  Najmłodsi zmierzą się z formułą KIDS i pokonają 1 kilometr z 10 przeszkodami. Ich trasa mieścić się będzie na terenie Nowej Plaży Miejskiej w Ełku, gdzie z tarasu widokowego rodzice będą mogli robić fenomenalne zdjęcia swoim dzielnym pociechom. Nastolatkowie staną przed wyzwaniem formułī Junior, czyli dwóch kilometrów z 15 przeszkodami. Osoby po 16 roku życia będą mogły wybierać między formułami Intro (3 km, 15 przeszkód) lub Rekrut (6 km, 30 przeszkód). Dorośli będą mogli także sprobować swoich sił, pokonując najdłuższy 21 kilometrowy dystans najeżony 70 przeszkodami-formułę Hardcore by Under Armour.

Zapisy do udziału w Runmageddonie prowadzone są poprzez stronę internetową: www.runmageddon.pl/imprezy/runmageddon-elk-22-08-2020 do dnia 21 sierpnia 2020 r. W dniu 22-23 sierpnia będzie można zapisać się na bieg w Biurze Zawodów. W związku z obecną sytuacją epidemiczną wprowadzone zostały zmiany w organizacji eventu. Przed wejściem na teren imprezy każdy uczestnik będzie poddany pomiarowi temperatury ciała. Przy odbiorze pakietu w Biurze Zawodów będzie zobligowany do wypełnienia ankiety dotyczącej COVID19. Na terenie Runmageddonu Ełk przebywać mogą tylko uczestnicy.  Do momentu startu każdy z nich powinien przebywać w masce i rękawiczkach. Między seriami wprowadzone zostaną przerwy techniczne służące dezynfekcji przeszkód.

Let’s block ads! (Why?)

zródło: Infowire.pl