Megan Thee Stallion zapowiada album „MEGAN”

blank

Źródło: Warner Music Poland
06/03/24

Megan Thee Stallion zapowiada album „MEGAN”

Trzykrotna laureatka Grammy, Megan Thee Stallion, zapowiedziała nowy album. Płyta zatytułowana po prostu „MEGAN” ukaże się 28 czerwca.

Megan oficjalnie ogłosiła tytuł i datę premiery podczas koncertu w ramach trasy „Hot Girl Summer” w Atlancie. W trakcie show, pochodząca z Houston gwiazda zaskoczyła publiczność wiadomością, a następnie zaprezentowała kod QR, który przekierowywał do pre-save’a „MEGAN”.

W niedawnych wywiadach dla amerykańskich magazynów, raperka opisuje koncepcję albumu jako „odnowienie, odrodzenie”, ale zauważa również, że „na płycie znajdują się piosenki, które opowiadają o pozytywnych chwilach”.

Megan ogłosiła „MEGAN” po tym, jak wydała serię singli o wężowej tematyce: „COBRA”, „HISS” i „BOA”. Ostatni ze wspomnianych, to najnowszy w dorobku artystki,  z bitem LilJuMadeDaBeat oraz samplami „What You Waiting For?” Gwen Stefani.

„MEGAN” będzie pierwszym studyjnym albumem Amerykanki od sierpnia 2022 roku, kiedy to wydała „TRAUMAZINE”. Na płycie gościnnie pojawili się: Dua Lipa, Key Glock, Jhené Aiko, Rico Nasty, Latto, Lucky Daye, Pooh Shiesty, a także z śmietanka sceny Houston – Sauce Walka, Big Pokey i Lil Keke. 

Poza nowymi singlami, Megan Thee Stallion wypuściła również serię freestyle’ów dla swych fanów. Przywróciła też #MeganMonday, niespodziewanie wydając „I Think I love Her Freestyle”. We freestyle’owym kawałku gwiazda rapuje do instrumentala kultowej piosenki Gucci Mane’a. Później artystka wypuściła  też „Like a G6 Freestyle” będący ukłonem w stronę hitu Far East Movement z 2010 roku.

Megan obecnie przygotowuje się do rozpoczęcia trasy koncertowej „Hot Girl Summer”, podczas której gościem specjalnym będzie GloRilla. W maju i czerwcu będzie można ją spotkać w Stanach, a następnie gwiazda przyleci na występy w Europie.