Meghan Trainor walczy o własne szczęście. Premiera czwartego albumu „Takin’ It Back”

2bd9b864959e34e7f2ca22a4eb09dcfd

10/25/22

Meghan Trainor walczy o własne szczęście. Premiera czwartego albumu „Takin’ It Back”

Zdobywczyni nagrody Grammy, Meghan Trainor, wydała właśnie swój niecierpliwie oczekiwany album, „Takin’ It Back”.

Tym razem Meghan podjęła świadomą decyzję, aby wrócić do charakterystycznego brzmienia z jej debiutanckiego „Title” (2015) w wersji 2022.

„To nowa Meghan, która jest żoną i mamą”, komentuje wydawnictwo artystka. „Postanowiłam dać fanom to, czego chcą, ale nieco przyprawione. Chciałam stworzyć swój «Title 2.0»”.

Meghan współpracowała ściśle ze swoim oryginalnym squadem – Gian Stone, Federico Vindver, Sean Douglas i młodszym bratem Justinem Trainorem z własnego domowego studia. Muzycznie płyta łączy doo wop i klasyczne harmonie w jeden hymn po drugim, prowadząc słuchacza przez jej podróż do małżeństwa, macierzyństwa i osiągnięcia nowego poziomu pewności siebie.

Kwintesencja albumu zawarta jest w odważnym pierwszym singlu „Bad For Me” z udziałem Teddy’ego Swimsa. Cofające nas w czasie harmonie podkreślają gotujący się groove, gdy Meghan lirycznie się otwiera. W refrenie nalega: „Proszę, nie składaj obietnic, których nie możesz dotrzymać. Twoje najlepsze intencje kończą się zranieniem mnie”. W międzyczasie pojawia się Teddy z własnym zapierającym dech w piersiach wokalem.

Z kolei „Don’t I Make It Look Easy” to piosenka, z którą utożsamić się może wiele matek — żonglując wieloma zadaniami, udaje im się zachować pozory, że macierzyństwo to bułka z masłem. Nic bardziej mylnego. Wydaniu albumu towarzyszy teledysk do najnowszego singla Meghan „Made You Look”. Artystka z dumą śpiewa w refrenie: „Mogłabym mieć na sobie własne Gucci. Mogłabym nosić własne Louis Vuitton. Ale nawet bez niczego, założę się, że sprawiłem, że na mnie spojrzałeś”.

W teledysku możemy zobaczyć Meghan eksplorującą kolorowy świat – od hollywoodzkiej scenerii, po wielki finałowy występ taneczny. U boku artystki zobaczymy gwiazdy TikToka, takie jak Chris Olsen, Remi Bader, Becca Means, Drew Afualo, JoJo Siwa czy Scott Hoying. Gościnnie wystąpił w nim także mąż artystki, Daryl Sabara. Meghan nawiązała współpracę z grą Candy Crush Saga, w której odbyła się premiera teledysku — to pierwsza taka premiera w 10-letniej historii gry. Od 20 do 26 października Meghan wciela się także w rolę postaci, która urozmaica rozgrywkę.

Meghan opowiada o „Made You Look”: „Po urodzeniu dziecka bardzo trudno było mi znów poczuć się seksownie. Właściwie napisałam tę piosenkę nago, śpiewając refren pod prysznicem”, przyznaje. „Mogę nosić wszystkie te wspaniałe rzeczy, ale lepiej wyglądam bez tego całego gówna. Napisałam dla siebie hymn miłości do samej siebie”. Meghan przypomina młodym mamom: „Nawet jeśli urodziłaś dziecko, a twoje ciało pokazuje, że masz za sobą ciążę, nadal jesteś seksowna”.

Meghan Trainor po raz pierwszy przeszła do historii w 2014 roku, wydając swój diamentowy singiel „All About That Bass”. Od tego czasu wielokrotnie nagradzana piosenkarka, autorka tekstów i multiinstrumentalistka zdobyła nagrodę Grammy dla Najlepszego Nowego Artysty, osiągnęła osiem multiplatynowych singli i dwa platynowe albumy, wyprzedała trzy światowe trasy koncertowe, zdobyła hity dla rówieśników z całego świata pop i country oraz otrzymała niezliczone nagrody i nominacje. Rozwijając swój wpływ na popkulturę, przez dwa sezony występowała w przebojowym serialu „FOX THE FOUR: Battle for Stardo” oraz w panelu trenerskim „The Voice UK” u boku Sir Toma Jonesa, will.i.ama i Olly’ego Mursa.

2020 rok rozpoczęła wydaniem swojego trzeciego pełnego albumu „Treat Myself”, który zawiera platynowy hit „No Excuses”, a także przebojowe hymny i współprace, takie jak „Nice To Meet Ya” z Nicki Minaj, „Genetics” z Pussycat Dolls i „Wave” (feat. Mike Sabath). Pod koniec 2020 roku wydała swój pierwszy świąteczny album „A Very Trainor Christmas”, który zawierał świąteczny singiel radiowy #1 „White Christmas”.

W 2021 roku Meghan podpisała umowę z NBC Universal Television i Streaming Entertainment na współpracę międzyplatformową. Jesienią ubiegłego roku mogliśmy oglądać ją jako gospodynię „Top Chef Family Style” i jako jurorkę w „Clash of the Cover Bands”. We wrześniu ubiegłego roku uruchomiła również podcast „Workin’ On It”, który prowadzi wraz ze swoim bratem Ryanem Trainorem. Walcząc o własne szczęście, Meghan stworzyła nową muzykę w postaci czwartego albumu „Takin’ It Back”.

Źródło: Sony Music Poland