Metallica #1 w Polsce

04/27/23

Metallica #1 w Polsce

Metallica trafiła na szczyt zestawienia OLiS, czyli najchętniej kupowanych albumów w Polsce.

W dniu, w którym ukazała się najnowsza płyta Metalliki, fani licznie zgromadzili się pod Spodkiem w Katowicach, gdzie odbyło się oficjalne odsłonięcie muralu. Mimo niekorzystnej pogody, wielbiciele grupy pojawili się, by przybić piątkę z zespołem – zobacz relację wideo z wydarzenia:

Polecamy także:

15 kwietnia Metallica uczciła Narodowy Dzień Amerykańskiego Języka Migowego (ASL), ogłaszając współpracę z zespołami Deaf Professional Arts Network (DPAN) i Amber G Productions. Grupa udostępniła nagrania do każdej piosenki z albumu „72 Seasons” przetłumaczonej na amerykański język migowy.

Współpraca nie odbyłaby się bez Amber Galloway z AG Productions, której team znany jest już z występów na kilku festiwalach muzycznych, oraz The Deaf Professional Arts Network (DPAN) – organizacji non-profit założonej w 2006 roku przez niesłyszącego muzyka Seana Forbesa i producenta Joela Martina.

– Dla mnie, jako głuchego muzyka, który od zawsze był wielkim fanem Metalliki, to absolutny zaszczyt móc pracować z zespołem i Amber G Productions nad udostępnieniem całego albumu w amerykańskim języku migowym – powiedział Sean Forbes. – Mamy nadzieję, że więcej zespołów, artystów i wykonawców pójdzie w ślad Metalliki i udostępni swoją muzykę w ASL. Istnieje cała społeczność Głuchych, którzy są fanami muzyki i są gotowi na nowe doświadczenia.

Amber Galloway komentuje: – Metallica pokazała światu, jak może wyglądać ułatwianie dostępu i integracja. Osoby słyszące często myślą, że wystarczy dodać napisy w teledysku. Niestety sam tekst nie pokazuje intonacji ani emocjonalnego związku, jaki oddaje tylko ASL. Te nagrania rejestrują także brzmienie instrumentów.

Metallica nie tylko jest pierwszym zespołem rockowym, który wydał cały album w ASL, ale i pierwszym zespołem, który opublikował oficjalne nagrania z tłumaczem ASL.
Źródło: Universal Music Polska