Miasto na temat oznakowań na remontowanej części ulicy Grunwaldzkiej: Został dodatkowo dostawiony znak informacyjny

Miasto na temat oznakowań na remontowanej części ulicy Grunwaldzkiej: Został dodatkowo dostawiony znak informacyjny
Po naszym artykule dotyczącym uwag mieszkańców w sprawie oznakowań znajdujących się na remontowanej części ulicy Grunwaldzkiej do sprawy odniosło się miasto. W odpowiedzi na zarzuty Czytelników miasto poinformowało m.in., że dla zwiększenia uwagi kierowców na fakt zamknięcia przedmiotowego odcinka ulicy Grunwaldzkiej w sytuacji, gdy nie spostrzegli wcześniej ustawionych znaków, na ulicy Nowokarsiborskiej przed ulicą Grunwaldzką 22 listopada został dodatkowo dostawiony znak informacyjny dot. wjazdu na drogę bez przejazdu (z prawej strony).

– Tablice objazdowe dotyczące zamkniętego odcinka ulicy Grunwaldzkiej między ulicą 11 Listopada a drogą krajową nr 93 są ustawione zarówno na ulicach 11 Listopada, Grunwaldzkiej i Karsiborskiej dla jadących z centrum w kierunku przeprawy promowej Centrum (promów „Karsibór") i w kierunku Wydrzan oraz na ulicy Grunwaldzkiej i Nowokarsiborskiej (drodze krajowej nr 93) dla jadących od strony Wydrzan do centrum, jak również na ulicy Karsiborskiej (drodze krajowej nr 93) dla jadących od strony przeprawy promowej Centrum (promów „Karsibór") do centrum – wyjaśnia prezydencki rzecznik, Jarosław Jaz.

Z informacji podawanych przez miasto wynika, że objazd zamkniętego odcinka ulicy Grunwaldzkiej został wyznaczony ulicami Nowokarsiborską i Karsiborską (obok cmentarza), zatem na wlocie z ulicy Nowokarsiborskiej na skrzyżowanie z ulicą Grunwaldzką nie ma oznakowania w postaci tablic objazdowych dla jadących do centrum z przeprawy promowej Centrum (promów „Karsibór"), ponieważ tablice te są na wcześniejszym skrzyżowaniu, tzn. na skrzyżowaniu Nowokarsiborska-Karsiborska – tak, aby kierujący z ulicy Karsiborskiej (drogi krajowej nr 93) mogli skręcić w prawo w ulicę Karsiborską, a nie kierowali się do centrum ulicą Nowokarsiborską.

źródło: www.iswinoujscie.pl