Miasto otrzymało ponad 51 tysięcy tabletek jodku potasu

Miasto otrzymało ponad 51 tysięcy tabletek jodku potasu
Ponad 51 tysięcy tabletek jodku potasu zostało zabezpieczonych dla mieszkańców Świnoujścia. Są to działania mające charakter prewencyjny. Wszystko na wypadek zagrożenia skażeniem radiacyjnym. Choć na tę chwilę jest ono bardzo małe to dystrybucja tabletek jodku potasu prowadzona jest na terenie całej Polski.

W Świnoujściu tabletki jodku potasu trafiły także do MOPR – u, który w razie potrzeby dostarczy je osobom, które nie są w stanie samodzielnie się po nie udać.

– Świnoujście otrzymało 51830 tabletek jodku potasu. Zostały już one przekazane przez Wydział Zarzadzania Kryzysowego i Państwową Straż Pożarną do 24 punktów wydawania, które zostaną uruchomione w razie zagrożenia promieniowaniem radioaktywnym. Tabletki otrzymał także MOPR w celu ich dostarczenia osobom, które nie są w stanie samodzielnie się po nie udać do punktu wydawania tabletek. Należy podkreślić, że są to działania profilaktyczne. Zgodnie z informacjami, które posiadamy, między innymi z Państwowej Agencji Atomistyki, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, aktualnie stopień zagrożenia skażeniem jest znikomy. Prosimy również o to, aby nie kupować i nie przyjmować samodzielnie tabletek, szczególnie w ilości wyższej niż zalecana. Może to zaszkodzić zdrowiu – poinformował rzecznik prasowy prezydenta miasta, Jarosław Jaz.

źródło: www.iswinoujscie.pl