Miasto sprzedało działki przy Piastowskiej. Nabywca będzie mógł postawić budynek mieszkalno – usługowy

iswinoujscie.pl • Wtorek [24.11.2020, 08:25:36] • Świnoujście

Miasto sprzedało działki przy Piastowskiej. Nabywca będzie mógł postawić budynek mieszkalno - usługowy

fot. Sławomir Ryfczyński

Jakiś czas temu, wielu naszych Czytelników zastanawiało się, dlaczego teren przy ulicy Piastowskiej został ogrodzony. Już wszystko jest jasne. Okazuje się, że miasto sprzedało działki w tym miejscu. Nieruchomość poszła pod młotek we wrześniu br., a wraz z nią przejazd do miejsc parkingowych znajdujących się na ulicy Bema (za przychodnią). Nie tylko nie można już tamtędy przejechać, ale także zaparkować. Na działce stanie budynek mieszkalno – usługowy.

Informacji na ten temat udzielił nam rzecznik prezydenta miasta, Jarosław Jaz.

Nieruchomość stanowiąca działkę nr 444/3 oraz działkę nr 448/3, została zbyta przez Gminę Miasto Świnoujście aktem notarialnym 1 września 2020 r.  Zgodnie z ustaleniami decyzji o warunkach zabudowy działka nr 444/3 oraz działka nr 448/3, przeznaczone są pod zabudowę mieszkaniową, uzupełnioną usługową, natomiast funkcja i zagospodarowanie terenu zostało określone jako mieszkalno-usługowe.
Zatem prawo własności przedmiotowej nieruchomości zgodnie z wyżej opisaną decyzją o warunkach zabudowy, zostało zbyte z przeznaczeniem na polepszenie zagospodarowania nieruchomości przyległej położonej przy ul. Piastowskiej 3, oznaczonej numerem działki 443/2, natomiast nabywca nieruchomości gminnej oznaczonej jako działka nr 444/3 oraz działka nr 448/3, zobowiązany jest do zakończenia na tym terenie realizacji zabudowy mieszkalno-usługowej, zgodnie z wydaną decyzją o warunkach zabudowy. Obsługa komunikacyjna kwartału od jego wnętrza odbywać się będzie od ul. Jarosława Dąbrowskiego i od ul. Józefa Bema.

Miasto sprzedało działki przy Piastowskiej. Nabywca będzie mógł postawić budynek mieszkalno - usługowy

fot. Sławomir Ryfczyński

źródło: www.iswinoujscie.pl

Let’s block ads! (Why?)

Źródło: iswinoujscie.pl