Miasto wycofuje się z prowadzenia strefy płatnego parkowania i tworzenia nowych. Na razie na rok

„Epidemia koronawirusa uniemożliwiła prowadzenie prac nad rozszerzeniem strefy płatnego parkowania”-oznajmił prezydent Janusz Żmurkiewicz. Na dzisiejszą sesję nadzwyczajną Rady Miasta przygotował projekt uchwały, która zakłada, że strefa płatnego parkowania ruszy ale dopiero od maja przyszłego roku.

„W tym roku całe miasto pozostawimy bez stref płatnego parkowania. Nie oznacza to, że wycofujemy się z polityki parkingowej uwzględniającej strefy płatne. W związku jednak z sytuacją jaką mamy, nie ma potrzeby organizacji strefy. Turystów nie będzie,a nie chcemy wprowadzać strefy tylko dla mieszkańców i obciążać ich dodatkowymi opłatami w tym trudnym czasie”- wyjaśnił prezydent. Przedstawionej propozycji towarzyszy deklaracja, że do tematu parkowania w mieście władze powrócą „w sposób kompleksowy” w przyszłym roku.

W dyskusji głos, jako pierwszy zabrał Andrzej Mrozek. Powiedział, że odroczenie prac nad zasadami parkowania w mieście poprze choć generalnie nie jest zwolennikiem wprowadzania SPP. Wiesław Góreczny powiedział, że,w przyszłości strefę powinno prowadzić miasto, a nie zewnętrzna firma. Jarosław Włodarczyk podkreślił z kolei, że oczekuje na takie konkretne propozycje prezydenta aby mógł w przyszłości poprzeć działanie strefy. Joanna Agatowska przypomniała, że klub SLD był przeciwny wprowadzenia strefy w kształcie w jakim została ustanowiona. Jej zdaniem, w tym wypadku epidemia jest swego rodzaju wybawieniem bowiem uwalnia mieszkańców od tak niekorzystnych rozwiązań. „Dostaliśmy obecnie rok na opracowanie zdrowych zasad-wykorzystajmy to!” zaapelowała bo „jest szansa żeby znaleźć dobre rozwiązanie”.

Jan Borowski poparł rozwiązanie zaproponowane przez prezydenta. Przypomniał, że jego ugrupowanie naraziło się „na ogromną falę hejtu” w związku z poparciem utworzenia strefy SPP, ale „była to decyzja ze wszech miar słuszna”-podkreślił.

Ryszard Teterycz zauważył, że koronawirus „wywrócił do góry nogami nasze myślenie o systemie parkowania. To na co kiedyś stawialiśmy czyli rozwój komunikacji miejskiej i stłoczenie mieszkańców w autobusach jest obecnie nie do przyjęcia. Musimy myśleć o ponownej analizie sytuacji.

Janusz Żmurkiewicz poprosił aby nie wracać do dyskusji z grudnia ubiegłego roku. Miasta, które wprowadziły strefy płatnego parkowania z tego pomysłu się wycofuję. Tamta uchwała musi być przedmiotem ponownej dyskusji ale za rok.

Krzysztof Szpytko wyraził nadzieję, że cały rok na przemyślenia jaki daje nam pandemia wykorzystamy dobrze i opracujemy kompleksowy system, który sprawdzi się w warunkach Świnoujścia. Ostatecznie uchwała została podjęta . 16 radnych było za, pięciu wstrzymało się od głosu. Nikt nie był przeciwny.

źródło: www.iswinoujscie.pl

Let’s block ads! (Why?)

Źródło: iswinoujscie.pl