Miejsce sztuki 44 – reaktywacja. Beata Cedrzyńska bohaterką pierwszego od miesięcy wernisażu

Miejsce sztuki 44 – reaktywacja. Beata Cedrzyńska bohaterką pierwszego od miesięcy wernisażu
Nadal obowiązują ograniczenia dotyczące chociażby liczby osób mogących jednocześnie przebywać na określonej przestrzeni. Instytucje kultury powoli powracają jednak do życia. W sobotę, po raz pierwszy po długiej przerwie, miłośników sztuki zaprosiła Galeria Miejsce Sztuki 44. Wernisaż, choć raczej symboliczny był bardzo ważny. Spotkanie z malarstwem Beaty Cedrzyńskiej to jakby pierwszy wiosenny promyk słońca, światło niosące nadzieję na nadejście lepszego czasu.

Zapraszając gości, opiekun galerii-Andrzej Pawełczyk prosił by nie przybywać w sobotę gromadnie ale, przez kilka popołudniowych godzin po prostu odwiedzać galerię. Autorka zaprezentowanych prac cały czas czekała tam na gości i dla każdego znalazła czas na rozmowę o swoich pracach ale także o pojmowaniu sztuki i roli jaką spotkanie z dziełem twórcy odgrywa w życiu człowieka.
Miejsce sztuki 44 – reaktywacja. Beata Cedrzyńska bohaterką pierwszego od miesięcy wernisażu [1]

A samo otwarcie ekspozycji było symboliczne. Andrzej Pawełczyk w kilku słowach przedstawił autorkę, a ona osobiście zaprosiła do oglądania jej prac.Miejsce sztuki 44 – reaktywacja. Beata Cedrzyńska bohaterką pierwszego od miesięcy wernisażu [2]

Beata Cedrzyńska pochodzi z Gdańska. Studiowała na tamtejszej Akademii Sztuk Pięknych, a w kilka lat później obroniła doktorat. Obecnie zatrudniona w Polsko-Japońskiej Wyższej Szkole Technik Komputerowych, na Wydziale Sztuk Nowych Mediów w Gdańsku jako adiunkt prowadzący pracownię Rysunku i Malarstwa. Autorka kilkunastu wystaw indywidualnych, uczestniczka kilkudziesięciu wystaw zbiorowych w kraju i za granicą.Miejsce sztuki 44 – reaktywacja. Beata Cedrzyńska bohaterką pierwszego od miesięcy wernisażu [3]

Prace prezentowały między innymi takie galerie jak: Muzeum Narodowe w Gdańsku, Muzeum Okręgowe Ziemi Kaliskiej, Galeria Sztuki w Legnicy, Galeria Kaas w Innsbrucku, Dworek Sierakowskich w Sopocie, Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku, Galeria Sandhofer w Innsbrucku i Salzburgu, Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, Galeria Sztuki im. J. Tarsina w Kaliszu, Galeria Brotzinger Art w Pforzheim – Niemcy, Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie, Bałtycka Galeria Sztuki w Koszalinie, Galeria Test w Warszawie, Galeria pod Plafonem we Wrocławiu, BWA w Ostrowcu Świętokrzyskim, Bielsko – Białej, Bydgoszczy, Rzeszowie, Wałbrzychu, Tarnowie i Szczecinie. Obecnie, prace artystki można oglądać w Świnoujściu, przy ulicy Armii Krajowej. Miejsce Sztuki 44 zaprasza!
źródło: www.iswinoujscie.pl Źródło: iswinoujscie.pl