Miejski Chór Dziewczęcy „Logos” wystąpił z niezapowiedzianym koncertem w kościele pw. Chrystusa Króla. Słuchacze byli pod wrażeniem!

Miejski Chór Dziewczęcy „Logos” wystąpił z niezapowiedzianym koncertem w kościele pw. Chrystusa Króla. Słuchacze byli pod wrażeniem!
Na tak spontaniczny występ porwać się mogą tylko prawdziwi profesjonaliści sztuki wokalnej. Zaskoczeni byli nie tylko uczestnicy świątecznego nabożeństwa ale nawet proboszcz parafii. Ksiądz Bogusław Gurgul serdecznie zaprosił jednak chór. Dorota Naklicka i jej podopieczni napełnili świątynię prawdziwie niebiańskim śpiewem na zakończenie uroczystej mszy.

Niedziela 21 maja to, w tegorocznym kalendarzu liturgicznym ważne dla wiernych święto-pamiątka wniebowstąpienia Jezusa Chrystusa. Początkowo chór ustawił się w bocznej nawie kościoła ale – oficjalnie już zaproszony – stanął przed ołtarzem, centralnie zwrócony do słuchaczy.

Zapraszając do wysłuchania przygotowanych pieśni, Dorota Naklicka zaznaczyła, że pomysł zrodził się dość spontanicznie i koncert nie będzie zbyt długi. Wykonane kompozycje były jednak bardzo różnorodne. Od spokojnych i nastrojowych po żywiołowe z elementami ludowych nut z polski i innych krajów. W tej drugiej części energetyzujące utwory zachęcały wręcz do spontanicznej zabawy, rytmicznego klaskania i pląsania.
Miejski Chór Dziewczęcy „Logos” wystąpił z niezapowiedzianym koncertem w kościele pw. Chrystusa Króla. Słuchacze byli pod wrażeniem! [1]

Po ostatnim utworze w kościele rozległy się burzliwe oklaski. Prowadząca chór, nie tylko dyrygowała śpiewającym ale również akompaniowała im. W końcówce występu w jej rękach rozległy się dźwięki grane na niewielkim ukulele.

Większości przybyłych na świąteczną modlitwę mieszkańców towarzyszyło skupienie i rozważanie tajemnicy wniebowstąpienia zbawiciela. Głośny śpiew mógł z tej zadumy wyrwać ale cudowne głosy chórzystek nie zepsuły nastroju. Wręcz przeciwnie! Można było zresztą przypomnieć sobie przy okazji słowa jednego z wielkich świętych i uczonych kościoła. To właśnie Święty Augustyn powiedział przecież: „kto śpiewa, dwa razy się modli…"
źródło: www.iswinoujscie.plŹródło: iswinoujscie.pl