Mieszkańcy niezadowoleni z braku porządku w mieście

Mieszkańcy niezadowoleni z braku porządku w mieście
Dzisiaj do naszej redakcji przesłano zdjęcie, które budzi liczne kontrowersje. Na fotografii widzimy śpiących bezdomnych przy jednym z budynków mieszczących się przy ulicy Bohaterów Września. Na dodatek miejsce to nie jest czyste – obok śpiących ludzi widać wymiociny.

Nie jest to jednostkowy przypadek. Coraz częściej słyszymy od mieszkańców o ich niezadowoleniu z braku porządku w publicznych przestrzeniach miasta. Jedna z mieszkanek, która przesłała nam zdjęcie, wyraziła swoje oburzenie: "Idę do sklepu i wracając ze sklepu nie chcę patrzeć na taki widok. Czy są w ogóle jakieś służby, które pilnują porządku w naszym mieście?".
Mieszkańcy niezadowoleni z braku porządku w mieście [1]

Zwraca uwagę, że miejsce, w którym zrobiono zdjęcie, to wnęka przy starej kamienicy, prawdopodobnie wejście do jednej z klatek. Takie zakamarki często są wykorzystywane przez bezdomnych jako schronienie. Mieszkańcy zastanawiają się, gdzie są odpowiednie służby, które powinny dbać o czystość i porządek.Mieszkańcy niezadowoleni z braku porządku w mieście [2]

Apelujemy do odpowiednich instytucji, by zwróciły uwagę na takie miejsca i podjęły działania mające na celu nie tylko poprawę estetyki miejskiej przestrzeni, ale przede wszystkim pomoc dla osób bezdomnych. Mamy nadzieję, że sytuacje takie jak ta z 31 sierpnia, będącego czwartkiem, nie będą się powtarzać.
źródło: www.iswinoujscie.plŹródło: iswinoujscie.pl