Mieszkaniec: Co z przedszkolem w Karsiborze?

Mieszkaniec: Co z przedszkolem w Karsiborze?
Przedszkole w Karsiborze wymaga modernizacji i powiększenia powierzchni. Jednak, pomimo uwzględnienia tej inwestycji w budżecie na rok 2021, jeden z mieszkańców ma wątpliwości w kwestii zorganizowania remontu.

– Chciałbym poruszyć temat modernizacji / przebudowy / powiększenia przedszkola w Karsiborze. Podobno w budżecie są przeznaczone na to fundusze na rok 2021 etc. ze strony magistratu. Domniemam, że szukają wykonawcy tak byle go nie znaleźć, dzieciaki kolejny rok będą musiały się gnieździć na kilku m2, gdzie do dyspozycji może być całe piętro budynku. O godzinach otwarcia przedszkola (punktu przedszkolnego 8-13) nie wspomnę, ponieważ brak socjalu do posiłków i może funkcjonować tylko 5h… Przez co cierpią i dzieci mieszkańców Karsiboru oraz innych dzielnic, bo są dowożone na Warszów oraz zajmują miejsca w Świnoujściu na lewobrzeżu.
Mieszkaniec: Co z przedszkolem w Karsiborze? [1]

Co w tej sprawie mówi Urząd Miasta?
– W sierpniu planowane jest udzielenie zamówienia na wykonanie dokumentacji projektowej (po wcześniejszym ogłoszeniu zapytania ofertowego). Do końca roku planowane jest wykonanie dokumentacji projektowej i uzyskanie pozwolenia na budowę, a następnie na początku 2022 – wybór wykonawcy robót – informuje Jarosław Jaz Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta Świnoujście.Mieszkaniec: Co z przedszkolem w Karsiborze? [2]

źródło: www.iswinoujscie.pl