Mieszkaniec: Kolejny bubel i kuriozalne rozwiązanie z autobusami na Warszowie

Mieszkaniec: Kolejny bubel i kuriozalne rozwiązanie z autobusami na Warszowie
Niewiele czasu minęło od uruchomienia nowego węzła przesiadkowego na Warszowie, a jeden z mieszkańców już dopatrzył się tam zastosowania nieodpowiednich rozwiązań. – Kolejny bubel i kuriozalne rozwiązanie z autobusami na Warszowie. Brak dla nich miejsc do parkowania – opisuje mieszkaniec.

Czytelnik dodaje też, że z parkingu dla autobusów vis a vis żabki zdjęto znak i teraz mogą tam parkować wszyscy.
Mieszkaniec: Kolejny bubel i kuriozalne rozwiązanie z autobusami na Warszowie [1]

– Na tyłach nowego parkingu są 4 miejsca dla autobusów z tego na trzech tabliczki, że to miejsca dla komunikacji autobusowej, a kierowcy zamiast parkować przy promie biegają dookoła na tyły parkingu – twierdzi mieszkaniec.Mieszkaniec: Kolejny bubel i kuriozalne rozwiązanie z autobusami na Warszowie [2]

Z relacji Czytelnika wynika, że na węźle przesiadkowym autobusy mają za mało miejsca.

– Zamiast parkingu, toalety czy kasy biletowej zrobiono klomby z trawą – podsumowuje mieszkaniec.
Z tą sprawą zwróciliśmy się do rzecznika prezydenta miasta.

– Zatoka postojowe vis a vis sklepu "Żabka" na ul. Barlickiego nigdy nie była miejscem postojowym dla autobusów/autokarów, a jedynie w ramach tymczasowej organizacji ruchu związanej z budową dworca autobusowego w części tej zatoki urządzony był tymczasowy przystanek dla przewoźników. W związku z zakończeniem budowy dworca autobusowego, na ulicy Barlickiego przywrócona została stała organizacja ruchu, a przystanek dla przewoźników ponownie zlokalizowany jest na dworcu autobusowym przy ul. Dworcowej. Miejsca postojowe dla autobusów/autokarów zorganizowane są na parkingu przy ul. Barlickiego. Wprowadzona na dworcu autobusowym organizacja ruchu wyeliminowała z tego obszaru konieczność cofania autobusów przy dużym ruchu pieszych – informuje Jarosław Jaz.

Z informacji rzecznika prasowego prezydenta miasta wynika, że toaleta dostępna jest w obrębie przeprawy promowej, która wraz z dworcem autobusowym, dworcem kolejowym i parkingiem na ul. Okólnej tworzy zintegrowany węzeł przesiadkowy kolejowo-promowo-autobusowy.

– W pobliżu przystanków na ul. Dworcowej posadowiony jest biletomat, w którym aktualnie możliwy jest zakup biletów komunikacji miejskiej – dodaje Jaz.
źródło: www.iswinoujscie.plŹródło: iswinoujscie.pl