Mieszkaniec: Orlik jest w tragicznym stanie

Mieszkaniec: Orlik jest w tragicznym stanie
Boisko Orlik jest dostępne dla różnych amatorów sportu. Czynne przez cały tydzień cieszy się dużą popularnością wśród piłkarzy i biegaczy. Jako miejsce publiczne Orlik powinien być utrzymywany w porządku, konserwowany, sprzątany. Tak nie jest, na co zwrócił uwagę Mieszkaniec.

– Chciałbym skierować Waszą uwagę na niepokojący stan naszego ukochanego Miejskiego Orlika, który jest ważnym miejscem spotkań i aktywności zarówno dla młodszych, jak i starszych mieszkańców przez cały tydzień. Orlik ten pełni również funkcję miejsca treningów dla najmłodszych, a młodzież ma tu możliwość uczestniczenia w zajęciach wf.

Niestety, aktualny stan Orlika jest tragiczny. Jest on bardzo, ale to naprawdę bardzo zaniedbany. Trawa zamieniła się w siano, a bieżnia jest pokryta brudem i ptasimi odchodami. Jest to nie tylko nieestetyczne, ale również stanowiące zagrożenie dla zdrowia i bezpieczeństwa użytkowników tego miejsca.

Zastanawiam się, czy naprawdę jest tak trudno zadbać o to, aby trawa była podlana rano i wieczorem? Czy umycie bieżni myjką ciśnieniową jest naprawdę nie do wykonania Wydaje się, że to podstawowe czynności, które można by podjąć, aby poprawić stan Orlika. Jestem pewien, że mieszkańcy chętnie by się zaangażowali w utrzymanie tego miejsca, gdyby tylko władze miasta zaczęły brać odpowiedzialność za jego stan.

Ważne jest, aby zdać sobie sprawę, że jeśli nikt nie zadba o Orlik, sytuacja będzie tylko się pogarszać. Brud i zaniedbanie będą dominować, a to miejsce, które powinno być symbolem aktywności i integracji społecznej, stanie się jedynie źródłem rozczarowania dla jego użytkowników.

Dlatego apeluję do odpowiedzialnych, aby otworzyły oczy na tę sytuację i podjęły odpowiednie działania w celu poprawy stanu Miejskiego Orlika. Jestem przekonany, że nasze społeczne zaangażowanie w utrzymanie tego miejsca zostanie odwzajemnione i przyczyni się do jeszcze większego rozwoju i aktywności naszego miasta.

Mam nadzieję, że publikując ten apel na iswinoujscie.pl, uda nam się dotrzeć do osób odpowiedzialnych za losy naszego Orlika i skłonić ich do działania. Wierzę w siłę społeczności i zdolność do zmiany na lepsze – z poważaniem, Mieszkaniec zaniepokojony stanem Miejskiego Orlika.
Mieszkaniec: Orlik jest w tragicznym stanie [1]
Mieszkaniec: Orlik jest w tragicznym stanie [2]

źródło: www.iswinoujscie.plŹródło: iswinoujscie.pl