Mieszkaniec: Słynny na całą Polskę zegar wodny dogorywa!

 Mieszkaniec: Słynny na całą Polskę zegar wodny dogorywa!
Zegar wodny, o którym portal iswinoujscie.pl pisał niejednokrotnie, miał być atrakcją zmodernizowanej promenady. Rzeczywiście był nią, ale przez jeden sezon. Potem zaczął się psuć, rdzewieć, wodotryski przestały działać, próbowano remontu…Zegar wciąż "niedomaga", choć był naprawiany, wciąż też przykuwa uwagę turystów, którzy raczej nie sprawdzają na nim godziny (bo się nie da), ale robią na jego tle pamiątkowe fotki. Na opłakany stan tej atrakcji zwrócił uwagę Mieszkaniec.

– Przechadzając się świnoujską Historyczną Promenadą zauważyłem, że słynny na całą Polskę wodny zegar chyba dogorywa i ostatnimi kroplami wody odmierza czas, choć trudno wywnioskować, która w tej chwili obecnej jest godzina. Przyglądając się poszczególnym elementom zegara można zauważyć, że nie wszystkie wodotryski działają prawidłowo. Górne dysze albo są zapchane, albo ciekną jak krew z nosa. Na 300 sztuk dysz umieszczonych w górnej części tarczy zegara nie działa aż 160!!! Stan tego elementu architektury świadczy przede wszystkim o braku kontroli firmy zajmującej się eksploatacją zegara, ale także o urzędnikach nadzorujących te firmę.

Wstyd urzędnicy, czas zabrać 4 litery zza biurka i ruszyć w teren, bo nawet nie wiecie, co się dzieje w mieście – pisze Mieszkaniec.
 Mieszkaniec: Słynny na całą Polskę zegar wodny dogorywa! [1]

źródło: www.iswinoujscie.plŹródło: iswinoujscie.pl