Mieszkaniec Świnoujścia: „Atrakcja” wróciła na swoje miejsce, wstyd i żenada!!!

Mieszkaniec Świnoujścia: „Atrakcja” wróciła na swoje miejsce, wstyd i żenada!!!
Wraz z nadejściem wiosny i ciepłych dni mieszkańcy Świnoujścia mogli cieszyć się z powrotem działających fontann w mieście, w tym także z fontanny na Placu Wolności. Jednakże, jako lokalny mieszkaniec, nie mogłem nie zauważyć pewnego niepokojącego elementu – wystawionego biało-czerwonego słupka ostrzegawczego, który stał się już niemal stałym elementem tej fontanny.

Nie można ukryć rozczarowania i wstydu z powodu tego faktu. Zastanawiam się, jak to możliwe, że kolejny już sezon mija, a nikt nie jest w stanie podjąć się naprawy tego problemu. Sytuacja ta jest symptomatyczna dla indolencji, która zdaje się panować w naszym mieście. Obywatele Świnoujścia zasługują na więcej niż tylko tymczasowe i niekompletne rozwiązania.
Mieszkaniec Świnoujścia: „Atrakcja” wróciła na swoje miejsce, wstyd i żenada!!! [1]

Fontanna na Placu Wolności jest jednym z głównych punktów orientacyjnych w naszym mieście. Przyciąga zarówno turystów, jak i mieszkańców, stanowiąc ważny element krajobrazu urbanistycznego. Jest to miejsce, które powinno być prezentowane w jak najlepszym świetle, szczególnie w okresie letnim, kiedy nasze miasto jest odwiedzane przez licznych turystów.
źródło: www.iswinoujscie.pl