Mieszkaniec: Wykonali remont ulicy Grunwaldzkiej i jest jeszcze gorzej

Mieszkaniec: Wykonali remont ulicy Grunwaldzkiej i jest jeszcze gorzej
Mieszkaniec zaobserwował że światła na ulicy Grunwaldzkiej/Nowokarsiborskiej, po remoncie, generują jeszcze większe problemy dla kierowców. W miejscu tym tworzą się korki i utrudnienia. Tak dla przypomnienia pierwsze rondo powstało w amerykańskim stanie Ohio w 1893 roku. Oczywiście poruszały się po nim wozy konne. Rondo, jest to skrzyżowanie o ruchu okrężnym – który rozładowuje korki i czyni przejazd bezpieczniejszym.

Mieszkaniec uważa, że obecne rozwiązanie z sygnalizacją świetlną zdecydowanie się nie sprawdza.

– Tworzą się korki, a jeszcze nie ma sezonu letniego, tunel nie został oddany do użytku, ciekawe co będzie po jego otwarciu? – zastanawia się mieszkaniec.

Mieszkaniec: Wykonali remont ulicy Grunwaldzkiej i jest jeszcze gorzej [1]

Dlaczego w tym miejscu nie zaprojektowano ronda
– Ronda często nie tylko usprawniają ruch, ale także podnoszą bezpieczeństwo. Co ciekawe mają już długą tradycję i są często budowane na całym świecie – dodaje mieszkaniec.

– Ulica Grunwaldzka po remoncie nie jest funkcjonalna. Zamiast lepiej jest tylko gorzej. W piątek, 7 kwietnia utworzył się tam jeden wielki korek – podsumowuje mieszkaniec.

Jak widać po raz kolejny władze miasta wydają pieniądze na coś co w żaden sposób wydaje się nie być dobrym rozwiązaniem. Obecnie ulicą Grunwaldzką, zdaniem mieszkańca jeździ się gorzej.

Niestety nieudolne zarządzanie miastem po raz kolejny wychodzi nam mieszkańcom bokiem i to nie jest sianie nienawiści, tylko merytoryczne wytykanie błędów obecnej władzy w Świnoujściu.

Dla przypomnienia rondo to według Słownika Współczesnego Języka Polskiego "fragment układu komunikacyjnego, najczęściej w mieście, obszerny plac w kształcie koła, od którego rozchodzą się ulice, także skrzyżowanie dwu lub więcej ulic przechodzące w jezdnię okrężną."
źródło: www.iswinoujscie.pl