Mieszkanka: Bandycki napad na tle rasistowskim? Na ulicy Piłsudskiego zaatakowano mężczyznę

Mieszkanka: Bandycki napad na tle rasistowskim? Na ulicy Piłsudskiego zaatakowano mężczyznę
Mieszkanka postanowiła opisać, jak wyglądał szokujący bandycki napad którego była świadkiem. Przy ulicy Piłsudskiego młody mężczyzna miał zaatakować samotnie idącego Azjatę. – W kierunku miasta szybko zmierzał samotny niewysoki mężczyzna. W przeciwnym kierunku szła grupka rozbawionych chłopaków, gdy się minęli jeden z nich niespodziewanie zawrócił i pobiegł za tamtym mężczyzną. Gdy już do niego dobiegł uderzył go tak mocno, że napadnięty przewrócił się i padł na trawnik. Napastnik zawrócił, pobiegł z powrotem do kolegów i rozbawiony zaczął się przechwalać, czego to nie dokonał – opisuje mieszkanka.

Do napadu miało dojść na opustoszałym odcinku ulicy Piłsudskiego w sobotni wieczór.

– Wracając znad morza około 21.30 minęliśmy grupkę 3 rozbawionych młodzieńców, którzy zaśmiewali się w głos. Dwóch z nich poklepywało po plecach w geście aprobaty kolegę, który właśnie do nich dołączył i z dumą zaczął przechwalać się jak to tamtego załatwił – dodaje mieszkanka.

Jak twierdzi Czytelniczka akcja rozegrała się tak nagle i szybko, że w pierwszym momencie nawet się nie zorientowała, że to był napad.

– Wołaniom o policję napadniętego towarzyszył przez cały czas rechot rozbawionych młodzieńców. Dopiero gdy podeszliśmy do tego mężczyzny okazało się, że to był napad. Rasistowski napad świnoujskich bohaterów, którzy w ten sposób potraktowali bogu winnego przechodnia. Jak nam później powiedział nie była to jego pierwsza tego typu przygoda w naszym mieście. Kilka dni wcześniej też bez powodu został uderzony w twarz. Też niespodziewanie, też z zaskoczenia i też dla „ zabawy". – dodaje mieszkanka.

Jednocześnie uważa, że młodzi ludzie, którzy dopuścili się takiego zachowania powinni się teraz wstydzić.

– Ciekawa jestem czy podobnym bohaterstwem popisalibyście się gdyby przyszło Wam stanąć twarzą w twarz i w pojedynkę z tym mężczyzną. Wasz kolega popisał się wielką brawurą i fantazją napadając niespodziewanie i od tyłu niewinnego mężczyznę tylko dlatego, że miał inny kolor skóry – podsumowuje Czytelniczka.

Czekamy na odpowiedź policji.
źródło: www.iswinoujscie.pl