Mieszkanka: Brak logicznego albo fachowego myślenia!

iswinoujscie.pl • Wtorek [24.11.2020, 19:09:33] • Świnoujście

Mieszkanka: Brak logicznego albo fachowego myślenia!

fot. Mieszkaniec

Coraz więcej drzew znika z naszego krajobrazu. Jedne, wycinane pod nowe inwestycje, padają pod ostrzem pił, inne, nowo nasadzone, padają z braku odpowiedniej pielęgnacji. Stare drzewa znikają, młode nie mają zbyt dużych szans na przeżycie. Najwięcej takich przypadków można dostrzec w Parku Zdrojowym i w okolicach promenad. Swoje uwagi opisała jedna z mieszkanek, poruszona tym, co zaobserwowała.

– Nawiązując do tekstu „Wycinka w Parku Zdrojowym obejmuje coraz większy obszar”, chciałabym polecić odpowiedzialnym za ta wycinkę starych drzew i planowanie posadzenie nowych, aby zobaczyli na Promenadzie Zdrowia ile z posadzonych się przyjęło, albo przeszli aleją przez Park w kierunku morza, gdzie z posadzonych 14 drzewek kilka lat temu tych trzy nie uschły. Poza tym w całym Parku to pod cienką warstwą ziemi jest już tylko piasek, więc jak mają rosnąć te drzewa i ile lat potrzeba aby one urosły ? Żadnych szans w takich warunkach, dlatego powinniśmy chronić każde drzewo bo wystarczy silny wiatr i zdrowe przewracają się jak zapałki, co właśnie można również oglądać w Parku Zdrojowym od strony policji i jest ich coraz mniej.

Brak logicznego albo fachowego myślenia można też obserwować na Promenadzie Historycznej, gdzie są poniszczone płyty na chodniku przez samochody dostawcze. Czy nie można było tego przewidzieć ?- pyta mieszkanka.

źródło: www.iswinoujscie.pl

Let’s block ads! (Why?)

Źródło: iswinoujscie.pl