Mieszkanka pyta co z obiecanym placem zabaw przy Steyera: Zamiast placu zabaw powstała trójkątna kuweta dla kotów

Mieszkanka pyta co z obiecanym placem zabaw przy Steyera: Zamiast placu zabaw powstała trójkątna kuweta dla kotów
Co z tym placem zbaw przy Steyera? Plac zabaw, który powstał to jedno wielkie nieporozumienie ? Tak przynajmniej wynika z tego co w liście do redakcji pisze jedna z mieszkanek. Chodzi o plac zabaw , który miał powstać przy bloku TBS przy ulicy Steyera. – Miasto nie wywiązało się z obietnicy i nie powstał plac zabaw. W miejscu placu zabaw zbudowano trójkątną kuwetę dla kotów – opisuje Czytelniczka.

Jak dowiadujemy się od mieszkanki przez cały okres rekrutacji mieszkańców bloku TBS były zapisy o placu zabaw dla dzieci.

– Prezydent Miasta w odpowiedzi na pytanie o plac zabaw, stwierdził, że to zadanie inwestora. Inwestorem bloków przy ulicy Steyera jest miasto – podsumowuje mieszkanka.

Co na to miasto?

– Plac zabaw, znajdujący sic na terenie nieruchomości przy ul. Kontradmirała Włodzimierza Steyera 11 i 13, został wykonany zgodnie z zamiennym projektem wykonawczym do projektu zagospodarowania terenu. Zdajemy sobie sprawy, ze jest on niewielki, jednak biorąc pod uwagę: 1) wielkość i specyfikacje działki, 2) przepisy techniczno-budowlane realizacji inwestycji mieszkaniowych, dotyczące m. in. odległości placów zabaw od: a) okien sąsiadujących budynków mieszkalnych, b) miejsc postojowych, c) miejsc gromadzenia odpadów, nie było możliwości zrealizowania większego miejsca do zabaw dla dzieci – wyjaśnia Prezes zarządu TBS Lokum, Jolanta Kraszewska – Jurkowska.

źródło: www.iswinoujscie.pl Źródło: iswinoujscie.pl