Mieszkanka: Świnoujście coraz droższe! Ceny zwalają z nóg!

Mieszkanka: Świnoujście coraz droższe! Ceny zwalają z nóg!
Mieszkanka uważa, że w naszym mieście panuje ogólna drożyzna. Jak twierdzi Czytelniczka paragony grozy to wcale nie mit, a Świnoujście w ogólnopolskich mediach coraz częściej wyrasta na kurort na który nie każdy jest w stanie sobie pozwolić. – Zwracam się w poważnym problemem drożyzny w Świnoujściu, która bardzo szybko postępuje. Czytam co chwilę niechlubne artykuły o Świnoujściu dotyczące drożyzny, "paragonów grozy" i innych patologiach. To już nawet nie są informacje ale ostrzeżenia przed Świnoujściem. Porównano koszt wakacji rodziny 4 osobowej w roku 2021 i 2022. Świnoujście pobiło rekord Polski wzrostem z 2200 zł do 4200 zł. – opisuje mieszkanka.

Mieszkanka zastanawia się, czy Świnoujście powinno bić takie niechlubne rekordy?

– A może świnoujscy przedsiębiorcy nastawili się tylko na niemieckich turystów nie licząc się z tym, że znów może być zamknięta granica z powodu pandemii? – pyta mieszkanka.

Według rankingu dzienniku Fakt to właśnie w Świnoujściu w 2022 roku 4 osobowa rodzina zapłaci za tygodniowy pobyt ponad 4 tysiące złotych. Niestety oznacza to, że noclegi w naszym mieście są najdroższe spośród miejscowości, które wzięto pod uwagę w rankingu.

Całkiem niedawno media rozpisywały się także o paragonach grozy ze Świnoujścia. Jeden z turystów zapłacił za gofra 35 złotych.

A co Wy sądzicie na ten temat? Czy faktycznie jest aż tak źle?

źródło: www.iswinoujscie.pl