Mimi Webb prezentuje singiel 24/5

09/14/21

Mimi Webb prezentuje singiel 24/5

Kontynuując swój przełomowy rok, wschodzący fenomen, brytyjska piosenkarka pop i autorka tekstów Mimi Webb podzieliła się nowym singlem i teledyskiem „24/5”. Utwór zapowiada debiutancką EP-kę artystki zatytułowaną „Seven Shades of Heartbreak”.

Subtelne pianino rozbrzmiewa pomiędzy intymnymi zwrotkami Mimi. Oklaski napędzają utwór, gdy wznosi się jej głos: „Nawiedzona przez twoją miłość / trzymam się 24/5”. Wyreżyserowany przez Samuela Douek klip opowiada równie imponującą historię, a Mimi świeci tak jasno jak jej fenomenalny wokal.

Singiel „24/5”, wyprodukowany przez Freedo, przygotowuje scenę muzyczną do wydania debiutanckiej EP-ki Mimi, „Seven Shades of Heartbreak”, która ukaże się już 22 października. Wydawnictwo zawiera międzynarodowe hity „Good Without” i „Dumb Love”, które łącznie wygenerowały do tej pory ponad 200 milionów odtworzeń. Obie piosenki znalazły się w pierwszej piętnastce na UK Singles Chart, jednocześnie oznaczając Mimi Webb mianem pierwszej brytyjskiej artystki od czasu Dua Lipy w 2017 roku jako autorki dwóch singli na liście UK Top 15 przed wydaniem debiutanckiego albumu.

21-letnia Mimi Webb może pochwalić się głosem równie magnetycznym, potężnym i magicznym jak jej osobowość. Jako „dziewczyna z sąsiedztwa” z niebywałym zasięgiem wokalu często się śmieje, dobitnie mówi, o czym myśli, i nie boi się zostać wysłuchana. Pochodząca z Canterbury piosenkarka pop i autorka tekstów stawia na szczerość i podkręca głośność każdej odczuwanej emocji.

Zainspirowana takimi postaciami jak Amy Winehouse, Emeli Sandé i Sam Smith, w wieku 13 lat Mimi zaczęła pisać własne piosenki w pamiętnikach, zanim w końcu nauczyła się grać na gitarze. Mniej więcej w tym samym czasie zapisała się do szkoły The BRIT School znanej z absolwentów takich jak Amy Winehouse, Adele, Jessie J i wielu innych. Trzy lata później opuściła dom, zamieszkała u goszczącej rodziny i zaczęła uczęszczać do prestiżowego BIMM (British Institute of Modern Music). W 2019 wrzuciła do internetu kilka wczesnych kompozycji i współprac, znalazła management i podpisała umowę z Epic Records. Improwizowane teledyski acapella eksplodowały ponad 20 milionami wyświetleń na TikToku, torując drogę sukcesu dla utworów „Before I Go”, „I’ll Break My Heart Again”, „Reasons” czy „Good Without”.  Jesienią młoda artystka wyruszy w pierwszą wyprzedaną trasę po Wielkiej Brytanii.

Źródło: Sony Music Poland