Mother Mother nagrało 12 najbardziej dynamicznych piosenek w karierze. Nowa płyta „Grief Chapter”

Źródło: Warner Music Poland
02/19/24

Mother Mother nagrało 12 najbardziej dynamicznych piosenek w karierze. Nowa płyta „Grief Chapter”

Kanadyjski alt-rockowy towar eksportowy, zespół Mother Mother, wydała właśnie długo wyczekiwany album „Grief Chapter”.

Płyta wyznacza nową erę w stale ewoluującej karierze zespołu, którego piosenki już zdobyły rzeszę oddanych fanów. Muzycznie mamy do czynienia z dwunastoma najbardziej dynamicznymi utworami w dorobku Mother Mother.

W ciągu ostatnich kilku lat graliśmy na największych scenach w naszej karierze, czując, że stajemy się naprawdę wysokoenergetycznym zespołem. Myślę, że w naturalny sposób ta energia znalazła swoje ujście na płycie. W studiu instynktownie chcieliśmy, by wszystko było mocne i potężne. Jako grupa byliśmy świetnie przygotowani, by wykonać to zadanie

– – wyjaśnia wokalista, Ryan Guldemond. 


Wraz z wydaniem „Grief Chapter” kapela podzieliła się też teledyskiem do singla „Explode!”. 

Ta piosenka opowiada o pragnieniu życia tak pełnego, że człowiek staje się nadgorliwy i maniakalny. W takim działaniu jest element strachu: strach przed śmiercią, strach przed uciekającym czasem i strachu przed tym, że nie zrobimy wystarczająco dużo. W ten sposób robimy zbyt wiele, co z kolei powoduje zmęczenie, utratę zdolności do bycia tu i teraz, a w konsekwencji nigdy nie znajdujemy spokoju.

— tłumaczy Guldemond.


Z albumem „Grief Chapter” zespół Mother Mother przyjedzie do Polski i 26 marca 2024 roku zagra w warszawskiej Stodole.

Zespół Mother Mother, w którego skład wchodzą Ryan Guldemond (wokal, gitara), Molly Guldemond (wokal, klawisze), Jasmin Parkin (wokal, klawisze), Ali Siadat (perkusja) i Mike Young (bas), stał się jednym z najważniejszych rockowych wykonawców XXI wieku. Grupa ma ponad 6,9 miliarda streamów i 3,9 miliarda wyświetleń na YouTube. Ich album „INSIDE” (2021), zgromadził 300 milionów streamów i regularnie przyciągają ponad 7,8 miliona miesięcznych słuchaczy na Spotify, a także docierając do publiczności liczącej łącznie prawie 9 milionów obserwujących.