Motomikołaje zawiozą dzieciakom prezenty i wielkie serca

Motomikołaje zawiozą dzieciakom prezenty i wielkie serca
Kawalkada mikołajów na motocyklach przejedzie w sobotę przez centrum Szczecina, a potem obdaruje dzieci z domów dziecka i świetlic środowiskowych. Rozdadzą im ponad 500 paczek.

Motomikołaje, czyli Motocykliści o wielkich sercach to wolna grupa motocyklowa, która zrzesza bajkerów, chcących nieść pomoc innym. W najbliższą sobotę, 4 grudnia, motomikołaje przejadą w paradzie przez Szczecin, a w kolejnych dniach rozwiozą prezenty do domów dziecka i świetlic środowiskowych. W sumie aż ponad pół tysiąca paczek!

Motocykliści w strojach Świętych Mikołajów spotkają się w sobotę na Wałach Chrobrego i o godz. 10:30 wyjadą na swoich maszynach na szczecińskie kąpielisko Arkonka. Organizatorzy szacują, że w rajdzie weźmie udział ponad setka osób. Przejadą ulicami: Mieszka I, Europejską, Derdowskiego, Taczaka, Szeroką, Szafera, Arkońską.

W pierwotnych planach na Arkonce miał odbyć się następnie duży festyn dla dzieci. Jednak ze względu na wprowadzone obostrzenia pandemiczne, bezpieczeństwo wychowanków domów dziecka i uczestników wydarzenia, organizatorzy zdecydowali się odwołać imprezę.

Paczki trafią jednak do dzieci. W kolejnych dniach motomikołaje odwiedzą domy dziecka i świetlice środowiskowe: Dom Dziecka w Policach, Świetlicy w Mścięcinie, Specjalistyczno-Opiekuńczej Placówki Wsparcia Dziennego „Św. Rodzina” , Świetlicy Kubuś Puchatek, Świetlicy Stołczyn, Świetlicy Zdroje, z Rodzinnego Dom Dziecka Dowlaszów, Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej nr 1 i nr 2 w Stargardzie, Rodzinnego Domu Dziecka Siedleckich, Domu Dziecka w Wisełce i Świetlicy Środowiskowej w Maszewie a także Specjalnegy Ośrodkek Szkolno – Wychowawczy nr 1 dla dzieci niepełnosprawnych ruchowo w Policach, i OREW przy ul. Rostockiej w Szczecinie. W paczkach znajdą się słodycze i zabawki.

Paczki powstały dzięki sponsorom-pomocnikom św. Mikołaja. Są to:
Producent czekolad Milka, Asprod, Fotobudka Natalia, Restauracja Szyszka, Ale Ciacho, Maspex, Hurtownia Monika, FarmFrites, Bambino, Iglotex, BBS Polska

Marcin Górka,
rzecznik Motomikołajów 2021