Muzyka Avicii’ego jest wieczna. 10-lecie wydania albumu „True”

09/18/23

Muzyka Avicii’ego jest wieczna. 10-lecie wydania albumu „True”

Takiej rocznicy nie można przegapić – dokładnie 10 lat temu Avicii zaprezentował światu debiutancki album „True” i poruszył serca milionów. Z tej okazji krążek zostanie wydany na ekskluzywnym niebieskim winylu. Po raz pierwszy na winylu ukaże się także seria dziewięciu remiksów, „True: Avicii By Avicii”.

Pophouse i Universal postanowili uczcić pamięć o artyście, ujawniając niepublikowane wcześniej materiały dokumentujące proces powstawania płyty. Już dziś fani mają do dyspozycji sporo nowych treści – od krótkich fragmentów piosenek, po dłuższe treści zapewniające wgląd w proces twórczy albumu. Wśród nich znajdą się nagrania upamiętniające trasę „True Tour” oraz nagrania z tworzenia piosenki „Addicted to You”.

Gwiazda muzyki EDM, Tim „Avicii” Bergling, zaprezentował swój przełomowy album „True” 13 września 2013 roku. Na płycie znalazły się takie przeboje jak „Wake Me Up” czy „Hey Brother”. Jego unikalne brzmienie wyróżniała doskonała mieszanka elektroniki z elementami folku, country i soulu. Zdolność Avicii’ego do przekraczania muzycznych granic do dziś robi spore wrażenie – innowacyjne połączenie elektronicznych beatów i instrumentów akustycznych zmieniło oblicze współczesnej muzyki. Avicii zapisał się na kartach historii jako jeden z najbardziej wpływowych producentów wszech czasów, a jego muzyka uważana jest za ścieżkę dźwiękową całego pokolenia.

Historia albumu „True” jest naprawdę niezwykła. W marcu 2013 roku Avicii zaprezentował nową muzykę podczas niecierpliwie wyczekiwanego występu na festiwalu Ultra Music w Miami. Fani nie mogli doczekać się następców takich przebojów, jak „Levels”, ale Avicii zaskoczył publikę pojawiając się na scenie z zespołem – wspólnie wykonali projekt inspirowany muzyką bluegrass i soul. Publiczność nie kryła swojego niezadowolenia, które pokazała głośnym buczeniem. Avicii postanowił podjąć ryzyko i wydał pierwsze wersje „Wake Me Up” i „Hey Brother”.

Nie zważając na negatywne opinie, Avicii wciąż trzymał się swojej wizji. Opłaciło się – album zajął 1. miejsce na amerykańskiej liście przebojów Billboard Dance i w wielu krajach pokrył się kilkukrotną platyną. „True” na zawsze zmienił branżę EDM i ugruntował pozycję Avicii’ego jako jednego z najlepszych DJ-ów, twórców i producentów wszech czasów.

Jubileuszowy winyl „True” oraz winyl z remiksami „True: Avicii By Avicii” są już dostępne w przedsprzedaży.

10-lecie wydania „True” zostanie uczczone także na Spotify. Najwięksi fani z UK, USA i Kanady mają dostęp do 500 limitowanych koszulek stworzonych w ramach „Spotify Fans First”.

True (10 Year Anniversary Edition)

Jubileuszowe wydanie przełomowego i bijącego rekordy debiutanckiego albumu Avicii’ego „True” w nowej, limitowanej wersji na winylu.

Wydawnictwo zawiera 180-gramowy 12-calowy niebieski winyl w okładce typu gatefold z naklejką upamiętniającą 10-lecie albumu.

Album „True” zawiera światowe przeboje „Wake Me Up”, „Hey Brother”, „Addicted To You” i „You Make Me”.

True: Avicii By Avicii (2LP Edition)

10. rocznica przełomowego i bijącego rekordy debiutanckiego albumu Avicii’ego „True” to doskonała okazja, aby po raz pierwszy wydać na winylu serię remiksów „True: Avicii By Avicii”.

Format 2LP obejmuje dwa 180-gramowe 12-calowe czarne winyle w okładce typu gatefold.

Album zawiera dziewięć utworów z „True” zremiksowanych przez samego artystę.
Źródło: Universal Music Polska