Myszkovski, Kerria – FOOL

Źródło: Warner Music Poland
03/22/24

Myszkovski, Kerria – FOOL

FOOL – głupiec, kłamca, oszust, dureń, wariat, a może błazen? A czy ty, dasz się zwieść? Po radiowym sukcesie na Łotwie i w Ukrainie debiutanckiego singla „One Night” (feat. Markus Riva) Myszkovski kontynuuje swoją muzyczną podróż, tym razem prezentując utwór „FOOL”.

Do współpracy przy piosence Myszkovski zaprosił gibraltarsko-izraelską wokalistkę o pseudonimie artystycznym Kerria. Jej mocny i uwodzicielski wokal nikogo nie pozostawia obojętnym.

Przy tworzeniu piosenki „FOOL” bardzo długo zastanawiałem się nad wyborem odpowiedniej wokalistki. Czułem, że utwór musi mieć w sobie taką nieopisaną, pierwotną moc. Kerria wpasowała się idealnie. Powiedziałbym wręcz, że bez niej ten utwór straciłby całą swoją głębię. Praca nad samym kawałkiem przebiegła nam niezwykle sprawnie. Kerria już za pierwszym razem nagrała świetne wokale. Jestem bardzo zadowolony z finalnego efektu wydźwięku utworu. Mam nadzieję, że „FOOL” poniesie Was ze sobą na nie jeden taneczny parkiet!
-wyznaje Myszkovski.


„FOOL” w przewrotny sposób opowiada nieco ironicznie o tkwieniu w nieoczywistych, toksycznych relacjach. Jakkolwiek zaczynamy zdawać sobie sprawę ze swojego położenia, to w dalszym ciągu trwamy w nich, bo wciąż jest „coś” nieopisanego, co nie pozwala nam się z nich wyrwać. Tekst utworu napisała Kerria, za koncepcję i produkcję muzyczną odpowiada Myszkovski.

Od razu się wzruszyłam, kiedy pokazano mi demo „FOOL” Myszkovskiego. Zwłaszcza sekcja dolna sprawiła, że miałam ochotę zaśpiewać „fool głupi głupiec”, dlatego napisanie tekstu utworu było dla mnie absolutną łatwością. Tekst przedstawia toksyczną relację, w której bardzo dobrze wiesz, że ta osoba tobą manipuluje i dałeś się „oszukać”, poczułeś się jak „głupiec”, a mimo to nadal trwasz w pobliżu, ponieważ miłość okazuje się być zbyt silna. Jestem niezwykle szczęśliwa i podekscytowana tą współpracą. Praca z Myszkovskim była dla mnie czystą przyjemnością. Jest bardzo utalentowanym producentem i uwielbiam jego twórczość, jak i gust muzyczny. Nie mogę się doczekać, aż wszyscy usłyszycie ten utwór i mam nadzieję, że poruszy Was tak samo jak mnie!

– – mówi Kerria.


W najbliższym czasie można się spodziewać kolejnych, nieoczywistych kooperacji Myszkovskiego, przy współudziale międzynarodowych artystów. Na maj  zaplanowana została premiera kolejnego singla, który powstał z niezwykle utalentowaną, wschodzącą artystką, znaną już części fanów muzyki w Polsce.

Myszkovski (Leon Myszkowski) miał w przeszłości przygodę z modelingiem, jednak wielopokoleniowe tradycje muzyczne rodziny dały o sobie znać i już w wieku 16 lat Myszkovski związał się ze sceną muzyczną jako DJ. Miłośnik sportu, aktywnego trybu życia, podróży i wędkarstwa.

Od lat sukcesywnie rozwija swój talent, rezydując w prestiżowych warszawskich klubach. Współtworzy duet Mike & Laurent, znany głównie z występów podczas wydarzeń telewizyjnych i festiwali. Rozwijając swoją pasję i aspiracje jako producent muzyczny, Myszkovski kontynuuje także karierę solową, dzięki czemu można usłyszeć jego premierowe utwory z wokalnym udziałem międzynarodowych gwiazd, a także podziwiać go na scenie podczas tras koncertowych.

Kerria to pochodząca z Gibraltaru artystka popowa o potężnym głosie, jest absolwentką London University of Contemporary Music Performance. Jej najbardziej popularne utwory, to „Warrior Cry” i „Riding On”, które mają ponad 1 300 000 odtworzeń na Spotify i 7 mln wyświetleń na Youtube. KERRIA współpracowała z producentami i autorami piosenek, takimi jak Walter Afanasieff, Aleena Gibson i Mike Kintish. Singiel KERRIA „In love with the DJ” nagrany wspólnie z jednym z najbardziej wpływowych i nagradzanych latynoskich DJ-ów wszechczasów – Sak Noel, przykuł uwagę ponad 120 stacji radiowych dołączających je do playlist. Otrzymał także 10 gwiazdek na 10 w głosowaniu w TopHit i znalazł się na ponad 260 listach odtwarzania w Spotify. Singiel „What if” był odtwarzany w ponad 160 stacjach radiowych, słuchany w ponad 600 miastach. Jej utwór u boku utalentowanego Nicka Sincklera „Superheroes” zwrócił na siebie uwagę polskich mediów i zachęcił ją do dalszego wzmacniania własnej siły, jak i kolejnych muzycznych współprac w Polsce. Eksplorując swoją kreatywność, Kerria wydała singiel „Gamer”, który doskonale łączy zsynchronizowane brzmienie retro z elektronicznymi wibracjami z jej mocnym i figlarnym wokalem.