Na co liczy przewodnicząca Jabłońska, wyłączając mikrofon radnym, walczącym o sprawy mieszkańców? Zobacz filmy!

Na co liczy przewodnicząca Jabłońska, wyłączając mikrofon radnym, walczącym o sprawy mieszkańców? Zobacz filmy!
Każdy kto choć trochę interesuje się lokalną polityką może być zniesmaczony upadającym w ostatnich latach poziomem prowadzenia debaty publicznej, co widać na transmitowanych sesjach Rady Miasta. Proceduralna arogancja przewodniczącej Rady Miasta, dotykająca niektórych radnych, wydaje się wspierać urzędującego Prezydenta. A przecież Rada Miasta powinna być organem myślącym i suwerennym. Niestety w świnoujskiej Radzie Miasta brak na to dowodów. Co prawda nie wierzymy w plotki że obecna przewodniczącą Rady Miejskiej Elżbieta Jabłońska ma obiecany fotel, jeszcze urzedujacego zastępcy prezydenta Pawła Sujki, ale tłumienie wolności słowa ma na pewno konkretną przyczynę.

 Ostatnia sesja przyniosła festiwal przerywanych wypowiedzi i wyłączanego mikrofonu. Celem ataku stała się znowu radna Agatowska, która przy podejmowaniu uchwały o wysokości opłat wnoszonych przez rodziców dzieci żłobka miejskiego zawnioskowała również o dofinansowanie usług żłobkowych i pomocy finansowej przekładającej się na niepodnoszenie opłat dla rodziców dzieci ze żłobków prywatnych.

Mowa jest o 107 miejscach (…) żłobki zasygnalizowały radnym w piśmie, że są w trudnej sytuacji i będą musieli podnieść opłaty. Rozmawiamy o poważnym problemie, miasto powinno tez pomóc w zmniejszeniu opłat dla rodziców dzieci z tych żłobków, bo opłaty będą tak wysokie, że młodym ludziom przestanie się opłacać pracować – argumentowała Agatowska.

Nie spodobało się to bardzo przewodniczącej Rady Miasta Elżbiecie Jabłońskiej do tego stopnia, że zaczęła od przerywania wypowiedzi a skończyła na wyłączaniu radnej mikrofonu. W obronie radnej stanął radny Jarosław Włodarczyk, który zaapelował też do przewodniczącej o przestrzeganie statutu.

Wagę problemu dostrzegła nawet radna Aneta Zdybel z klubu prezydenckiego, która uznała, że o problemie żłobkowym trzeba rozmawiać.

Zachowanie przewodniczącej Rady Miasta i uniemożliwianie wypowiedzi radnym idzie w bardzo złą stronę. Ręczne sterowanie wyłącznikiem mikrofonu wedle własnego uznania i oceniania co radny może mówić a co się przewodniczącej i być może prezydentowi nie podoba jest dowodem zamachu na wolność wypowiedzi radnych, którzy zostali wybrani do walki o sprawy mieszkańców a nie bezmyślne schlebianie władzy i bycie jej podnóżkami.

źródło: www.iswinoujscie.pl