Na działkach wiosennie i bez obaw!

W nerwowej atmosferze jaka ogarnęła mieszkańców w związku z zagrożeniem niesionym przez korona wirusa ludzie szukają bezpiecznego schronienia nie tylko w domach. Wraz z nadejściem wiosennego słońca, na alejkach pojawiają się dorośli i dzieci. Rodzinne Ogrody Działkowe w Świnoujściu biorą już głęboki, wiosenny oddech. Bo tu można naprawdę głęboko odetchnąć, bez wielkich obaw czasów pandemii!

Biura Zarządów ograniczyły swoją działalność ale zadbały by w najważniejszych sprawach działkowcy mieli stały kontakt. Przykładem może być Rodzinny Ogród Działkowy „Granica”. Przy bramach wjazdowych oraz na tablicach ogłoszeń pojawiły się informacje na temat aktualnej organizacji kontaktów z działkowcami. Informacje są tym ważniejsze, że pierwsze miesiące roku to czas obowiązkowych składek. Pieniądze umożliwią właściwą obsługę działkowej infrastruktury i pracę biura. W tym roku opłaty mogą być przyjmowane jedynie na konto bankowe. Ogłoszenie w tej sprawie przekazujemy na prośbę Zarządu w końcówce tej relacji.

Czas zagrożenia epidemiologiczne w związku z rozprzestrzenianiem się Korona Wirusa to chwile, w których działki stały się prawdziwym azylem dla mieszkańców. Bez wielkich zgromadzeń ale rodzinnie, pracując na świeżym powietrzu można zadbać o zdrowie swoje i najbliższych. Każdy działkowiec zdaje sobie także sprawę z tego, że wiosennych miesięcy nie można „przespać” jeśli chce się latem i jesienią cieszyć z plonów ziemi. Na większości działek, pnie jabłonek, wiśni, śliw i innych drzew lśnią wapienną bielą. W ten sposób, doświadczeni ogrodnicy zabezpieczają drzewa przed przedwczesnym puszczeniem soków. To, oczywiście, na wypadek kwietniowych wiosennych przymrozków.

Wiosna odsłania, zmieniające się od lat oblicze ogródków działkowych. Coraz większy teren użytkownicy zagospodarowują z myślą o rodzinnej i towarzyskiej rekreacji. Tradycyjne rabaty stopniowo ustępują miejsc estetycznym trawnikom.

Nie brakuje jednak działkowców, którzy pragną zachować charakter warzywno-owocowych poletek. Także na takich działkach nie brakuje jednak nowości. Coraz chętniej działkowcy stosują bowiem nowoczesne metody upraw. Dlatego, tradycyjne rabaty ustępują też coraz częściej syntetycznym „kołderkom”, na których rośliny wegetują w sposób uporządkowany i-co najważniejsze bez uciążliwych chwastów jak perz czy rzeżucha. Coraz więcej działkowców stara się także o wygospodarowanie na działkach terenu relaksu przy grillu czy małym ognisku. A wszyscy mają nadzieję, że zasadzone właśnie sadzonki i nasiona przetrzymają okres niepewnej pogody i także w „zimną Zośkę” nie zaskoczy ich niemiła biała szać na gruncie.

Życząc wszystkim udanego sezonu, na prośbę Zarządu R.O.D.”Granica” zamieszczamy informację, która pojawiła się także na działkowych alejkach i stronie www. ;

O G Ł O S Z E N I E !

Zarząd ROD „GRANICA” w Świnoujściu informuje, że w związku z zagrożeniem przez koronawirusa COVID-19, z dniem 19 marca 2020 r. biuro Zarządu i kasa będą nieczynne aż do odwołania.

W sprawach ważnych kontakt telefoniczny z Prezes: 691 348 080 lub Sekretarz: 609 948 080.

Celem zapewnienia finansowego funkcjonowania ogrodu Zarząd zwraca się do wszystkich członków ogrodu o dokonanie wpłaty zaliczki 200,00 zł na poczet opłaty ogrodowej za 2020 rok oraz 6,00 zł składki członkowskiej PZD za rok2020.

Wyrównanie opłat ogrodowych za rok 2020 będzie w terminie późniejszym po walnym zebraniu w roku 2020. Wpłaty tylko na konto w Banku Spółdzielczym w Wolinie:

Nr k-nta 28 9393 0000 0014 6131 2000 0010

Prosimy o wyrozumiałość.

ZARZĄD

źródło: www.iswinoujscie.pl

Let’s block ads! (Why?)

Źródło: iswinoujscie.pl