Na miejskich toaletach zarobi firma … z Kostrzyna nad Odrą

Na miejskich toaletach zarobi firma … z Kostrzyna nad Odrą
Miasto rozstrzygnęło przetarg na obsługę przez najbliższe trzy lata 4 toalet z obsługą i 4 toalet automatycznych. Zapłacimy za to 1.041.618 zł. Przetarg wygrało Konsorcjum firm z Kostrzyna nad Odrą.

Po zapoznaniu się z dokumentacją przetargową zadziwia fakt, że żadna z firm lokalnych nie była zainteresowana wzięciem udziału w przetargu na obsługę i bieżące utrzymanie ogólnodostępnych toalet publicznych w Świnoujściu. Przetarg dotyczył:
• Toaleta w Parku im. F. Chopina w Świnoujściu,
• Toaleta w Parku Zdrojowym w Świnoujściu (przy boisku sportowym),
• Toaleta w Parku Zdrojowym w Świnoujściu (przy Edukacyjnym Placu Zabaw u zbiegu ul. B. Chrobrego i ul. Mieszka I w Świnoujściu),
• Toaleta na Targowisku Miejskim przy ul. Kołłątaja 4a w Świnoujściu,
• Toaleta automatyczna przy ul. Matejki w Świnoujściu,
• Toaleta automatyczna przy ul. Malczewskiego w Świnoujściu,
• Toaleta automatyczna przy ul. Grunwaldzkiej w Świnoujściu,
• Toaleta automatyczna przy ul. Ludzi Morza w Świnoujściu

W przetargu udział wzięły udział firma z Gorzowa WLKP, Konsorcjum firm z Gdyni i Konsorcjum firm z Kostrzyna nad Odrą. Punktacja ustalana była w oparciu o 60% cena, 30% ekologia i 10% opłata miesięczna. Najwięcej punktów zdobyła druga pod względem ceny oferta.
Na miejskich toaletach zarobi firma … z Kostrzyna nad Odrą [1]

W pierwszym roku Konsorcjum firm budżet miasta zapłaci 299.850 zł., w drugim 341.829 zł, a w trzecim roku już 399.939 zł.. Razem: 1.041.618 zł. Ciekawostką jest fakt, że cena wyjściowa do obsługi toalety automatycznej wynosiła tylko 100 zł. – 300 zł. miesięcznie. Za skorzystanie z niej trzeba już jednak zapłacić zgodnie z Zarządzeniem Prezydenta 2,50 zł.Na miejskich toaletach zarobi firma … z Kostrzyna nad Odrą [2]

Jak ważna jest dostępność do toalety nikogo nie trzeba chyba przekonywać. Szczególnie w mieście ze starzejącym się społeczeństwem, dużą ilością kuracjuszy ale i rodzin z dziećmi wydawać by się mogło, że standardem powinny być toalety bezpłatne. Część z powyższych toalet publicznych bezpłatna nie jest, część otwarta jest zazwyczaj do godz. 18:00 to jeszcze wszyscy mieszkańcy muszą do nich niemało dopłacać.

Jeśli bowiem o obsługę publicznych toalet „biją się” firmy z województwa lubuskiego to pytanie dlaczego nie opłaca się ich obsługa jednej ze spółek miejskich?
źródło: www.iswinoujscie.pl