Najdłuższy Dzień w Roku – premiera singla Kingi i Karoliny Pruś

Kinga i Karolina Pruś, siostry znad morza, wydają nowy singiel „Najdłuższy Dzień w Roku”, który zapowiada kolejny, trzeci album artystek. Od 10 maja utwór jest dostępny na wszystkich platformach streaming’owych. 

Po dwóch latach od wydania ostatniego albumu „Dar” nakładem Mystic Production, siostry Pruś wracają z nowym singlem i oficjalnie rozpoczynają odliczanie do Najdłuższego Dnia w Roku. Już podczas studiów, na Akademii Muzycznej w Gdańsku, Kinga i Karolina, wydały pierwszy album „Kłębek” inspirowany jazzem, soulem i szeroko pojętą alternatywą. 

Dziś, ich Najdłuższy Dzień w Roku mówi o wyczekiwaniu i o dobrym samopoczuciu, które daje człowiekowi ciepło i słońce. Siostry zapowiadają singlem pierwszy dzień lata, który po długiej zimie spędzą razem, na plaży.

blank
fot. archiwum prywatne

„Uważam, że warto mówić o tym jak bardzo wpływ ma na nas zima, brak słońca i ciepła. To nie jest proste. Uważam, że powinniśmy więcej o tym rozmawiać – zrobić jakiś bunt i otworzyć ten temat.”
Karolina Pruś

„Dziś mówię o tym jak człowiek, jak ja, wyczekuje bardzo na ciepło i ten najdłuższy dzień. Na moment, kiedy będę miała poczucie, że zrobiłam dużo, że chodzę wieczorem po mieście i jeszcze wiele jest przede mną do zrobienia.” 
Kinga Pruś 

blank
fot. Zuzanna Gałczyńska

Kinga I Karolina Pruś:

Facebook, Instagram, YouTube

Najdłuższy Dzień w Roku – link do streamingów: www.bit.ly/XDni

Źródło: Materiały prasowe