Najnowszy album Pearl Jam „Dark Matter” do wysłuchania w kinie

Źródło: Universal Music Polska
04/09/24

Najnowszy album Pearl Jam „Dark Matter” do wysłuchania w kinie

Nowy album Pearl Jam „Dark Matter” ukaże się w piątek, 19 kwietnia. Kilka dni wcześniej, 16 i 17 kwietnia, wydawnictwa będzie można posłuchać i doświadczyć w sieciach kin Helios oraz Multikino.

W 2023 roku grupa Pearl Jam w składzie Eddie Vedder (wokal), Jeff Ament (bas), Stone Gossard (gitara rytmiczna), Mike McCready (gitara prowadząca) i Matt Cameron (perkusja) wybrała się do słynnego Shangri-La Studios w Malibu. Muzycy po prostu podłączyli instrumenty i zaczęli grać. Wszystko pod czujnym okiem producenta Andrew Watta. W wyniku tej współpracy powstał album „Dark Matter”, następca wydanego w 2020 albumu „Gigaton”.

We wtorek, 16 kwietnia, pokazy „Pearl Jam – Dark Matter – Global Theatrical Experience – One Night Only” odbędą się w sieci kin Helios, a dzień później film zostanie zaprezentowany w kinach sieci Multikino.

Dźwięk będzie prezentowany w systemie Dolby Atmos (w wybranych kinach). Fani usłyszą „Dark Matter” dwukrotnie, zanim wydawnictwo będzie dostępne gdziekolwiek indziej. Najpierw w mroku kina, jedynie z muzyką, a następnie po raz drugi, w towarzystwie dodatkowych efektów wizualnych na ekranie podczas odsłuchu. Będzie to muzyczne doświadczenie nieporównywalne z żadną inną premierą płyty.

blank